İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

PttKart

​​​
 

Pttkart Nedir?

​Şirketimiz bünyesindeki gerçek kişi posta çeki hesap sahiplerinin, hesaplarındaki bakiyeleri banka ATM'lerinden nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi ve Pttmatik'lerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri yapabilmelerini sağlayan ödeme aracıdır.

 

Nasıl Pttkart sahibi olabilirim?

Pttkart alabilmek için herhangi bir PTT İşyerine müracaat ederek Posta Çeki Hesabı açtırmanız yeterlidir.

Ayrıca; Şirketimiz aracılığı ile emekli maaşı alan müşterilerimize ve Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığı yapılan ödemeler için silahaltına alınan tüm yükümlülere Pttkart verilmektedir.

Pttkart projeleri kapsamında Esnaflara özel Esnaf Pttkart, Memursen üyelerine özel Motif kart, çiftçilere özel Tarım Kredi Ortak Kart, Üniversite öğrencileri ile idari ve akademik personellerine Kampüs Pttkart verilmektedir.

 

Pttkart'ımı nasıl teslim alabilirim?

Pttkart'ınızı PTT işyerlerinden başvuru esnasında anında teslim alabilir ya da başvuruda bulunurken adresinize teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

 

Pttkart'lar için herhangi bir ücret alınıyor mu?

Pttkart'larda kart aidatı, işletim ücreti alınmamaktadır.

 

Pttkart'lar ile internet üzerinden alışveriş yapılabilir mi?

Pttkart'ınızda bakiye olması durumunda 3D secure altyapısını kullanan internet sitelerinde Pttkart'ınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. 3D secure altyapısını destekleyen internet sitelerinde alışveriş yapıldığında, sistemde kayıtlı cep telefonunuza iletilen tek seferlik şifre bilgisi ile alışveriş tamamlanmaktadır. İnternette güvenli alışveriş yöntemi ile müşteri onayı olmadan internet üzerinden kart bilgisi kullanılarak işlem yapılması önlenmektedir.

 E-ticaret işlemleri yapabilmek için Pttkart'ınızın yurtiçi ve yurtdışı işlem kısıtlarını 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi ve PTT işyerlerinde kaldırabilirsiniz.

 

PttKart'ınızla ilgili önemli bilgiler

·         Kartınızı teslim aldığınız andan itibaren kartınızla ilgili sorumluluğunuz başlamaktadır.

·         Güvenliğiniz için lütfen kartınızın arkasını imzalayınız.

·         Şifrenizi 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi'ni arayarak ya da size en yakın PTT işyerinden alabilirsiniz. Şifrenizi PTT İşyerinden veya Pttmatik'lerden değiştiriniz. Güvenliğiniz için kartınızın şifresini diğer kişilerle paylaşmayınız. Çağrı merkezi aracılığı ile şifre alabilmeniz için GSM numaranızın PTT sistemlerinde tanımlı olması gerekmektedir.

·         Şifrenizi belirlerken güvenliğiniz için doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar kullanmayınız.

·         Kartınızın şifresini unutmanız halinde 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi'ne ya da en yakın PTT işyerine başvurunuz.

·         Kartınızın kaybolması veya çalınması halinde lütfen en kısa sürede 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi'ni arayınız.

·         Hesap özetiniz Türk Lirası (TL) olarak düzenlenir. Yabancı para ile yapılan işlemler, uluslararası kart kuruluşlarınca ABD Doları'na (USD) çevrilerek karşılığı olan Türk Lirası (TL) olarak hesabınıza borç kaydedilir.

·         Ev / iş adresiniz veya diğer iletişim bilgilerinizdeki değişiklikleri 15 (on beş) gün içinde en yakın PTT işyerine bildirmeniz gerekmektedir.

·         Maaşınızı PTT'den alan hak sahibi, Tarım Kredi Ortak Kart, Motif Kart ve Kampüs Pttkart sahibi iseniz, tarafınıza gönderilen kartla işlem yapabilmeniz için size en yakın PTT işyerine geçerli bir kimlik belgesi ile müracaat ederek hesap aktivasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. ​​