İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Entegrasyon

Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) ek hizmeti olarak sunulan entegrasyon hizmeti ücretli hale getirilmiş olup 2023 Yılı Ücret Tarifesi’ne buradan ulaşabilirsiniz.

01.07.2022 tarihi itibariyle online olarak https://ptt.etebligat.gov.tr adresinden sisteme giriş yaparak API Entegrasyon Başvurusu alanından başvuru yapabilirsiniz.

Nasıl başvuru yapılacağına ilişkin ayrıntılı bilgi için Entegratör Firma Aracılığı ile Gerçekleştirilen Entegrasyon Hizmet Başvuru Kılavuzu ya da Entegrasyon Hizmeti Bireysel Başvuru Kılavuzu’nu inceleyiniz.


ENTEGRASYON NEDİR?

· Entegrasyon; kurum ile UETS arasında güvenli olarak kurulan bağlantı üzerinden, web servis kullanılarak, kurumdaki sistemler ile UETS’nin birlikte uyumlu olarak çalışmasını sağlayan sistemdir.

· UETS entegrasyonu ile kurumlar, UETS altyapısını kullanabilmektedir. Kurumunuzun sistemi ile UETS arasında doğrudan gerçek ortam entegrasyonunun yapılması yerine; öncelikle test ortamında entegrasyon sağlanması, testlerde başarılı olunması halinde gerçek ortam entegrasyonu yapılması gerekmektedir.


UETS ENTEGRASYONU HANGİ AMAÇLA KULLANILIR

Kurumsal müşterilerimiz; Ulusal Elektronik Tebligat Sistemini web arayüzünden kullanabilecekleri gibi, yapacakları entegrasyon ile kendi Doküman Yönetim Sistemleri (DYS/EBYS) üzerinden de e-tebligat hesaplarına ulaşabilir, ileti alım ve gönderimi yapabilirler.


GERÇEK ORTAMDA ENTEGRASYON BAŞVURUSU

UETS’nin diğer sistemler ile entegre çalışması için sunulmakta olan entegrasyon desteği hizmeti, 16.08.2021 tarihinden itibaren ücretli olarak sunulmaya başlanmıştır. UETS Entegrasyon başvuruları, doğrudan kurum tarafından ya da PTT’nin anlaşmalı olduğu Entegratör Firma aracılığıyla yapılabilmektedir. PTT’nin anlaşma yapmış olduğu ve hesap sahiplerine entegrasyon desteği verebilen Firmalar aşağıda verilmektedir.

TÜRKKEP Kayıtlı Elektronik Posta Hizmetleri A. Ş.

TNB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A. Ş. 

İzometri İzometri Bilişim Hizmetleri İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Hizmetleri İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi 


Entegratör Firma Aracılığı ile Yapılacak UETS Entegrasyon Başvurularında;

https://ptt.etebligat.gov.tr adresinden sisteme giriş yaparak Entegratör Firma Aracılığı ile Gerçekleştirilen Entegrasyon Hizmet Başvuru Kılavuzu doğrultusunda online başvuru yapabilirsiniz.


Doğrudan Yapılacak UETS Entegrasyon Başvurularında;

https://ptt.etebligat.gov.tr adresinden sisteme giriş yaparak Entegrasyon Hizmeti Bireysel Başvuru Kılavuzu doğrultusunda online başvuru yapabilirsiniz.


TEST ORTAMINDA ENTEGRASYON BAŞVURUSU

Test ortamında entegrasyon sağlanabilmesi için PTT UETS Test Ortamı Entegrasyon Talep Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak, epd-elektroniktebligat@ptt.gov.tr adresine mail yolu ile iletmeniz halinde entegrasyonunuz sağlanacaktır.