İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Abonelik ve Başvuru İşlemleri

Pttce​ll​​​


Pttcell yeni hat aktivasyon, numara taşıma ve yedek sim işlemlerinizi tabloda isimleri yer alan 1.300 PTT Merkezinden yaptırabilirsiniz. Pttcell işlemleri ve tarifeleriyle ilgili bilgi almak için 444 6 788 nolu çağrı merkezimizi arayab​ilir ya da www.pttcell.com.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Pttcel abonelik işlemi yapan işyerleri için tıklayınız.


E-Devlet Kapıs​ı

E-devlet projesi kapsamında alınan şifreyle www.turkiye.gov.tr adresinden e-Devlet şifrenizle giriş yapabilir, verilen hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, trafik işlemlerinden askerlik yoklamasına kadar bir çok işlemi internet üzerinden yapabilirsiniz.

Dolayısıyla PTT Merkezlerinden ve yetkilendirilen PTT Şubelerinden alınan e-Devlet şifresi, hayatınızı değiştirecek ve kolaylaştıracaktır.

PTT Merkezlerimizden ve yetkilendirilen PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenin unutulması, kaybolması vb. nedenlerde ikinci ve daha fazla kez şifre talebinde bulunulması durumunda ise yeni şifre için 4 TL tahsil edilmektedir

Kamu hizmetlerinin ortak platformda tek kapıdan (portal) sunumu ve devlet hizmetlerine elektronik ortamda güvenli ve etkin bir şekilde erişiminizi sağlayan "e-Devlet Kapısı" şifre işlemlerinde dikkat edilecek hususlar aşağıda belirtilmiştir.

Yabancılara e-Devlet Şifresi Verme İşlemleri:

98 ve 99 ile başlayan kimlik numarasına sahip olan yabancılara e-Devlet şifresi verilebilmektedir.

Yabancılara şifre verilme sürecinde;


 • İkamet İzin Belgesi,
 • Geçici Koru​ma İzin Belgesi
 • Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi/ Statü Sahibi Kimlik Belgesi
 • Vatansız Kişi Kimlik Belgesi
 • Yabancı Misyon Personeli Kimlik Kartı

Belgelerinden herhangi birini ibraz edilmesi yeterlidir. Bu belgelerden herhangi birini ibraz ederek işyerlerimizden e-Devlet Kapısı şifresi talep eden yabancılardan herhangi bir belge ibraz etmesi istenmeyecektir.

Çalışma izin belgesi ibraz ederek PTT işyerlerindeki gişelerden e-Devlet Kapısı şifresi talep eden bir yabancıdan ek olarak geçerli pasaportunu ibraz etmesi istenecektir.

T.C. Vatandaşlarına e-Devlet Şifresi Verme İşlemleri:

15 yaşını doldurmuş T.C. Vatandaşları için e-Devlet Kapısı şifre teslim işlemleri için geçerli belgeler aşağıda belirtilmiş olup, herhangi birini ibrazı yeterli bulunmaktadır. (üzerinde T.C. Kimlik numarası ve fotoğraf olmak şartıyla)

 • Nüfus Cüzdanı
 • T.C. Kimlik kartı
 • Ehliyet
 • Pasaport
 • Nüfus Müdürlüğünce Verilmiş Geçerli Geçici Kimlik Belgesi
 • Mavi kart

Belgelerinden herhangi birini ibraz edilmesi yeterlidir.

15 yaşını doldurmamış Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına şifre teslimi yapılamamaktadır.

Mavi kartın ibraz edilemediği durumlarda; kişinin uyruğuna tabi olunan ülke devletince verilen fotoğraflı resmi kimlik belgelerinden (pasaport, sürücü belgesi, kimlik kartı vs.) herhangi birisinin ibraz etmesi gerekmektedir.

Vasi ve Vekile Şifre Teslim İşlemleri:

Vekâletname ile e-Devlet Kapısı şifre alımında, “e-Devlet Kapısı şifresi alınmasına ve şifre alınabilmesi amacıyla vekâlet veren adına taahhütte bulunmasına yetkilidir" ibaresi içeren noterden düzenlenmiş vekâletname ile vekilin kimliği ibrazı zorunludur.


Vasi aracılığı ile e-Devlet Kapısı şifre alımında vasinin ;

 • Geçerli kimlik belgesini,
 • Vasi atanmış olduğu kişinin kimlik bilgilerini (kimliğin aslına gerek bulunmamaktadır),
 • Vasi olarak atandığına ilişkin mahkeme kararının onaylı bir suretini ibraz etmesi gerekmektedir.

Konutta e-Devlet Şifresi Teslimi

Daha önce hiç e-Devlet şifresi almamış olan 65 yaş ve üzeri gerçek kişiler, şifre zarflarının adreslerde teslimi uygulamasına https://www.turkiye.gov.tr/adrese-teslim-sifre-basvurusu adresinden başvurabilirler.