İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Efektif İşlemleri

Şirketimiz, Posta Kanunu, Esas Sözleşmesi ve Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkındaki 32 Sayılı Karar uyarınca Efektif Alım-Satım yetkisine sahiptir. Dövizinizi güvenle bozdurmak ve Dolar/Euro/SAR cinsinden yabancı efektif alımı için iş yerlerimizi ziyaret edebilirsiniz.


Üstelik sınır dışında bulunan El Bab, Cerablus, Azez, Mare, Çobanbey, Afrin,Cinderesi, Racu iş yerlerimizden de efektif alış ve satış işlemleri yapılmaktadır.


İş yerlerimizden aşağıda listelenen konvertibl paraların alım-satımı yapılmaktadır.


Efektif alım-satım işlemleri sırasında MASAK kuralları gereğince tutar fark etmeksizin, müşterinin adı, soyadı, Pasaport Numarası, vergi veya T.C. Kimlik numarası; Suriye'deki İş yerlerimizde ise bu bilgileri olmayan müşterilerin Parmak İzi (LSID) sisteme kaydedilmektedir.


Efektif alım-satım işleminden sonra müşterilerimize işlem yapılan Döviz miktarı, bu miktarın USD karşılığı, bu miktarın TL karşılığı (yazı ve rakamla) ve kur bilgileri ile müşteri adı, soyadı, Pasaport Numarası, vergi veya T.C. Kimlik numarası bilgilerinin yer aldığı PTTBank İşlem Belgesi verilmektedir.


EFEKTİF ALIM İŞLEMLERİ;

· İstanbul Bölge Müdürlüğü ve Antalya PTT Başmüdürlüklerine bağlı iş yerlerimizde alımı yapılan 12 para birimine ek olarak Rus Rublesi alımı da yapılmaktadır.


· Efektif alımında asgari ve azami bir sınır bulunmamakta olup, madeni yabancı para alınmamaktadır. Ancak ödemelerde madeni Türk Lirası verilebilmektedir.


Alımı yapılan efektifler;

Para BirimiKısaltma
Amerikan DolarıUSD
Avustralya DolarıAUD
Danimarka KronuDKK
İsveç KronuSEK
Japon YeniJPY
Kanada DolarıCAD
Norveç KronuNOK
Avrupa Birliği- EuroEUR
İngiliz SterliniGBP
Suudi Arabistan RiyaliSAR
İsviçre FrangıCHF
Kuveyt DinarıKWD

EFEKTİF SATIŞ İŞLEMLERİ;

· İş yerlerimizden şu an için Dolar, Euro ve SAR cinsinden efektif satış işlemleri yapılmaktadır.


· Efektif satış asgari ve azami bir sınır bulunmamakta olup, işlemler Euro cinsinden 5 ve katları, Dolar cinsinden ise herhangi bir alt limit olmadan gerçekleştirilmektedir.


· Madeni para satışı gerçekleştirilmemektedir.


Satımı yapılan efektifler;

Para BirimiKısaltma
Amerikan DolarıUSD
Avrupa Birliği- EuroEUR
Suudi Arabistan RiyaliSAR