İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU'nun “182. Kuruluş Yıl Dönümü” Mesajı

    Herhangi bir dosya eklenmemiş.
Template Picture

Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım,

1840 yılında; özveri, fedakârlık ve halka hizmet anlayışı ile temeli atılan “Posta Nezareti"nin 23 Ekim'deki kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'mıza bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nin (PTT AŞ), stratejik bir yaklaşımla ortaya koyduğumuz misyonu ve vizyonu doğrultusunda hareket ederek çalışmalarını her geçen gün zenginleştirdiğini görmekten mutluluk duyuyorum.

Posta ve Telgraf Teşkilatı'mız haberleşme alanında hayati bir görev üstlenerek 182 yıl önce Posta Nezareti ismi ile hizmet vermeye başladı. Bu geleneğin taşıyıcısı PTT AŞ, neredeyse iki asra yakın köklü tarihinden aldığı sorumluluk bilinciyle, haberleşmenin yanı sıra yeni hizmet alanlarında da faaliyetlerini sürdürüyor. Postadan bankacılığa, kargodan e-ticaret ve lojistik alanlarına kadar geniş bir yelpazeye odaklanarak yurdumuzun hemen her noktasına ulaşıyor. Teknoloji, dijitalleşme ve inovasyonu merkezine alan, çevreci anlayışa sahip hizmetleriyle PTT AŞ, vatandaşların hayatını kolaylaştırarak ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda faaliyetlerine devam ediyor.

Güçlenen ve büyüyen Türkiye'nin önemli şirketlerinden PTT AŞ; yüzlerce iş yeri, binlerce çalışanı ve 182 yıllık tecrübesi ile ulusal ve uluslararası her alanda görevlerini yerine getirerek ülkemizi gururlandırıyor. Her beldeye ulaşan, her yerleşim birimine hizmet götüren PTT AŞ, iki asra yakın süredir yürüttüğü çalışmalarına yenilerini ekleyerek her daim devletinin ve milletinin yanında olduğunu gösteriyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'mızın çatısı altındaki, gurur duyduğumuz çalışmaların altına imzasını atan Posta ve Telgraf Teşkilatı'mızın kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyor, bugüne dek emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin hizmetinde geçecek daha nice başarılı seneler diliyorum.

 

Adil KARAİSMAİLOĞLU 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı​