İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU' nun Ramazan Bayramı Mesajı

    Herhangi bir dosya eklenmemiş.
Template Picture


Rahmet, merhamet ve bereket ayı mübarek Ramazan-ı Şerif'i geride bırakarak; milletçe muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuştuk.

Ramazan Bayramı'nızı en kalbi dileklerimle kutluyor; bu mübarek günlerin, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını; kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesini temenni ediyorum.

Maalesef, bu seneki Ramazan Bayramı'nı 6 Şubat'ta yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerin açtığı yaralar nedeniyle buruk bir şekilde idrak ediyoruz. Asrın felaketi olan bu depremler nedeniyle milletçe çok zor günler, haftalar geçirdik.  Bu vesileyle, bir kez daha hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı diliyorum.

Yüreğimizi yakan bu elim olayın ardından, devletimizin ve Bakanlığımızın tüm imkânlarını seferber ederek çalışma arkadaşlarımızla beraber vatandaşlarımızın yanına koştuk. Devlet ve millet tek yürek olduk. Ülkemizin en ihtiyaç duyduğu zamanda eşi benzeri olmayan bir dayanışma ruhu inşa ettik ve bu birlik, hepimizin en büyük desteği oldu.

Depremlerin ilk gününden itibaren örnek bir dayanışmayla hem canlarımızı kurtarmak hem de yaraları sarmak için zamana karşı yarıştık. Bu zorlu süreçte; bir yandan arama, kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına omuz verirken, diğer yandan da depremzede kardeşlerimizin yarasını sarmaya, derdine derman olmaya çalıştık.

Bakanlığımızın ana hizmet birimleri ile bağlı ve ilgili kuruluşları vasıtasıyla bölgeden yapılan tahliyeler ve yardımların bölgeye intikali gibi hayati öneme haiz, değerli çalışmalar yürüttük. Personelimizden oluşan arama kurtarma ekipleri, AFAD ekiplerince öncülük edilen arama kurtarma faaliyetlerine bilfiil iştirak ederek yüzlerce depremzedeyi sağ olarak göçük altından çıkarttı. Bir kere daha tüm çalışma arkadaşlarıma milletimiz adına teşekkür ediyorum.

Şu anda da deprem bölgesindeki çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ederken; Türkiye genelinde yapımları süren diğer tüm projelerimizi de hızla tamamlıyor ve milletimizin hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak insanımızın günlük hayatında veya ticari hayatında en sık kullandığı ulaşım ve iletişim ihtiyaçlarının sorumluluğu bizim omuzlarımızda. Bugüne kadar bu sorumluluğun bilinciyle, ulaşım ve iletişim alanında büyük icraatlar gerçekleştirdik.

Milletimize, her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı günlerde de en güzel, en doğru şekilde hizmet etmenin, çabası içindeyiz. Önümüzdeki günlerde, daha pek çok dev proje ve çalışmanın açılışını yaparak, ülkemize alternatif yollar, hızlı, konforlu ve ekonomik ulaşım sistemleri kazandırmaya; hep birlikte milletimizin hizmetinde yorulmaya; dev eserlerle vatanımızı kalkındırmaya devam edeceğiz. Çünkü, bizler için durmak yok! Türkiye Yüzyılı için, milletimiz için doğru adımlarla her zaman yola devam!

Bu düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın, bütün İslam âleminin ve sizlerin Ramazan Bayramı'nı yeniden en kalbi duygularımla kutluyorum. ; bu mübarek bayramın, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, bayram coşkusunun ocaklarımızı,  gönüllerimizi şenlendirmesini temenni ediyorum.​


Adil KARAİSMAİLOĞLU

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı​​