İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Genel Müdürümüz Sayın Hakan GÜLTEN’in “183. Kuruluş Yıl Dönümü” Mesajı

    Herhangi bir dosya eklenmemiş.


Değerli Çalışma Arkadaşlarım, 

23 Ekim 1840 tarihinde haberleşmenin sağlanması amacıyla "Posta Nezareti" adıyla faaliyete başlayan ve ülkemizin köklü kurumlarından biri olan Şirketimizin hizmet yolculuğunun 183. yılı, büyük PTT Ailemizin kuruluş yıl dönümü hepimize kutlu olsun! 

183 yıl önce atılan bu önemli adım ile ülkemizde iletişim ve haberleşme alanında öncü olan bir Kurumun temelleri atılmış oldu. Bugün Şirketimiz, Türkiye'nin en köklü ve en güvenilir kurumlarından biri, PTT Ailesi olarak hizmet sunduğumuz her alanda bu gururu ve mutluluğu hissediyoruz.

Ülkemizde herkes tarafından bilinen, yurt içi ve yurt dışı faaliyetleriyle ülkemize katma değer sağlayan, milletimiz tarafından bize duyulan güven ve desteği her zaman hisseden kocaman bir ailenin üyeleriyiz. Doğal afet, savaş, salgın hastalık dönemleri de dahil olmak üzere her zaman yardımına koştuğumuz ve hizmetlerimizle buluşturduğumuz vatandaşlarımızın bize duyduğu sevgiden güç alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kurulduğumuz günden bu yana hedefimiz; her koşulda ülkemizin çıkarlarına uygun bir şekilde hareket etmek, hizmetlerimizi her zaman milletimizin önceliklerine göre yürütmektir. İşgal kuvvetlerinin vatanımızın dört bir yanını kuşattığı, tarihimizin en zor zamanlarında dâhi Teşkilatımız, vatana hizmet geleneğinden vazgeçmemiştir. Stratejik bir önem taşıyan telgraf ve posta şebekeleriyle, cepheler arası haberleşmeyi gizlice sağlayan memurlarımızın üstün gayretleri sonucu milletimiz büyük bir zafere ulaşmış, ülkemiz düşman işgalinden kurtulmuştur. 

Posta ve Telgraf Teşkilatı olarak geçmişten aldığımız güç ile geleceğe emin adımlarla ilerlerken çağımızın gerekliliklerini takip ediyor, yeni teknolojileri faaliyetlerimize entegre ediyor, sorumluluk bilinciyle hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Gurur ve başarılarla doldurduğumuz 183 yılın her anında, özverili ve fedakâr bir şekilde milletimize hizmet etmek için emek veren siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. 

İki asra yakın tecrübemiz ve köklü tarihimizden güç alarak; postanın yanında kargo, filateli, sigorta, bankacılık, e-ticaret ve lojistik gibi geniş bir yelpazede milletimize hizmet sunmak ve ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

PTT Ailemizin değerli üyeleri, yıllar içinde gösterdiğiniz özveri, sadakat ve çalışma azmi, Şirketimizin bugün elde ettiği başarının temelini oluşturuyor. 

Bu özel gün vesilesiyle, siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Sizler olmadan, PTT Ailemizin bugünkü başarısı ve itibarı mümkün olmazdı. Birlikte, nice yıllara, büyük başarılara ve daha yüksek hedeflere doğru ilerleyeceğimize olan inancım tam.

Hepinize en içten selamlarımı ve teşekkürlerimi sunarken, büyük PTT Ailemizin bir üyesi olmaktan duyduğum gururu içtenlikle ifade etmek isterim. 

Kuruluş yıl dönümümüz kutlu olsun.


Hakan GÜLTEN

PTT AŞ Genel Müdürü