İnternet BankacılığıOnline İşlemler

Hizmetlerimiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir URALOĞLU’nun “183. Kuruluş Yıl Dönümü” Mesajı

    Herhangi bir dosya eklenmemiş.


Haberleşme ve iletişim, hem bireysel hem de toplumsal açıdan insanlığın en eski çağlarına kadar uzanan büyük bir öneme sahiptir. Bilginin akışını sağlıklı bir şekilde yürütecek kurumların kurulması ile önce ülke içerisinde sonra tüm dünyada haberleşmeye ilişkin bir ağ oluşturmak mümkün olmuştur. 1840 yılında 23 Ekim günü, Postahâne-i Âmire binasında köklü devlet geleneğimizin önemli bir nişanesi olarak millete hizmet anlayışı ile “Posta Nezareti” adıyla hizmet vermeye başlayan Posta ve Telgraf Teşkilatımızın bu yıl 183’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

Ülkeler için haberleşme ağlarının gelişmiş olması, stratejik açıdan oldukça önemlidir. Millî Mücadele döneminde telgraf memurlarımızın katkılarını ifade etmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Mücadeleyi telgraf telleriyle kazandık” sözünü söyleyerek iletişimin ve Kurumumuz hizmetlerinin önemini vurgulamıştır.

Ülkemizin iletişim ağının gelişmesi ve kargo hizmetlerinin en etkili ve verimli şekilde yürütülmesi adına çalışmalarını sürdüren en köklü kurum olan PTT AŞ'nin kuruluş yıl dönümünde, kazanılan başarılarda emeği geçen tüm çalışanlarımıza gönülden teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Çeşitli sektörlerde gösterdiği başarılı faaliyetlerinin yanı sıra, ülkemizin zor ve sıkıntılı günlerinde de milletimizin yanındayız. Ülkece yaşadığımız asrın felaketi olan Kahramanramaş merkezli 2 büyük deprem sonrasında, birçok ilimizde büyük PTT Ailemizin personeli olarak gösterdiğiniz özveriyi biliyor, Kurumumuz aracılığıyla gönderilen ücretsiz bireysel yardımları depremde evini ve yakınlarını kaybetmiş mağdur vatandaşlarımıza ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışmalarınızla gösterdiğiniz çabayı takdir ediyorum.

Bu düşüncelerle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın çatısı altında yer alan, 183 yıllık güçlü tarihinden aldığı destekle emin adımlarla geleceğe yürüyen ve her daim gurur duyduğumuz çalışmaların altına imzasını atan PTT Ailemizin kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyorum. Nice Yüzyıllara…

 

Abdulkadir URALOĞLU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı