Sosyal Sorumluluk Projeleri

ENGELLİLERE KÜTÜPHANE HİZMETİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile Halk Kütüphanelerinden yararlanamayan, hayatlarını eve bağımlı olarak devam ettirmek durumunda olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kütüphane hizmetinden yararlandırılması amacıyla özel bir tarife belirlenmek suretiyle verilen hizmettir.

Bu hizmet Aksaray, Amasya, Balıkesir, Bartın, Batman, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Isparta, Kırıkkale, Kırşehir, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun ve Uşak olmak üzere 20 il merkezinde uygulanmaktadır.

Hizmet kapsamındaki gönderiler Kayıtlı Posta Maddeleri Otomasyonu Sistemi ile taahhütlü olarak teslim alınıp teslim edilmekte, Posta ve Telgraf Ücret Tarifesinin 17.20 sırasında belirtildiği şekilde ücretlendirilmekte olup gönderi ücreti Halk Kütüphanelerince ödenmektedir.

Yenilikçi uygulamalarıyla sektörün fikir lideri olan PTT, sosyal sorumluluk alanında da öncü ve fark yaratan projelere imza atmaktadır. PTT ülke kalkınmasına ve topluma yarar sağlayan uzun vadeli ve sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı temel sorumlulukları arasında görmekte ve yenilikçi projeleriyle Türkiye'nin geleceğine sosyal anlamda da yatırım yapmaktadır. Sosyal Sorumluluk Projeler sayesinde bir kamu kuruluşu olarak sosyal sorumluluğunun bilincinde olduğunu belli etmesi, kamuoyu nezdinde PTT'nin prestijinin artması ve personeli arasında sosyal sorumluluk bilincinin daha da gelişmesi sağlanmaktadır.

Yıllara göre filtreleme yaparak sosyal sorumluluk projelerine ulaşabilirsiniz​​

​​
​​​
​​
​​
​​