Ptt Güncel


9 Temmuz 2022

​Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

 

Küskünlerin barıştığı, kırgınlıkların sona erdiği, uzaktakilerin sevdikleriyle hasret giderdiği mukaddes Kurban Bayramı'na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; her zaman muhabbetin, merhametin, paylaşmanın, dostluğun ve kardeşliğin en üst düzeyde yaşandığı huzurlu, neşeli zamanlardır…

Sayısız topluluğun gelip geçtiği Anadolu topraklarına 11. yüzyıldan sonra köklerini salan ecdadımız; sevginin, hamiyetin, vicdanın ve vefanın iç içe geçtiği, hürriyet ve adaleti esas alan bir medeniyeti yeşerttiler. Bu medeniyetin belki de en önemli mirası “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturudur. Biz de yolumuza ışık olan bu felsefeden hareketle, sizlerle, milletimizle el ve gönül birliği ediyor “Büyük ve Güçlü Türkiye" için dev ulaşım ve iletişim yatırımlarını inşa ve ihya ediyoruz.

Ülkemizin her noktasını ulaşılır ve erişilir kılmak için olağanüstü gayret içindeyiz. Geleceğin haberleşme, karayolu, demiryolu, havayolu ve denizyolunun alt ve üst yapı yatırımları ile “Dünyayı Türkiye'ye bağlıyoruz".

Sizlerle gönül birliği içerisinde yatırımlarımızı bir bir hayata geçiriyor; bu gurur tablosunu gençlerimize, geleceğimize armağan ediyoruz.

“Hayat Ulaşınca Başlar" dedik; ülkemizin her noktasını ulaşılır ve erişilir kıldık. Kalkınmamız için refahımız için aydınlık geleceğimiz için milletimizin yıllarca hasret kaldığı eserleri yapmak da milletimizin hizmetine sunmak da bize nasip oldu.

Dünya çapındaki projelerimizle güzel ülkemizi, yükselttik, yücelttik, küresel rekabette öne çıkarttık. Bir taraftan şehirleri, hatta kıtaları birbirine bağladık; diğer yandan gönülleri birleştirerek milli birlik ve bütünlüğümüzü güçlendirdik. Bu uğurda, azimle, omuz omuza çalışmayı her daim sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı'mızın başta siz kıymetli çalışma arkadaşlarım olmak üzere, aziz milletimize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Kültürel zenginlik anlayışı içerisinde karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü ile karşıladığımız bu müstesna bayram vesilesiyle tüm dünyada kardeşlik duygularının egemen olmasını temenni ediyor, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar diliyorum.

 

​ADİL KARAİSMAİLOĞLU

T.C ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI