Ptt Güncel


31 Aralık 2021

 

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

2021 yılında; insanlığın karşılaştığı en büyük krizlerden olan Kovid-19 salgınıyla ilgili son derece önemli bir sınav verdik.

Emin adımlar atarak çetin bir mücadeleyi başarıyla geride bıraktık.

Birçok ülkenin ekonomisi küçülürken, Türkiye ekonomisinin 2020 yılı üçüncü çeyreğinden itibaren kesintisiz büyümesi de bu başarının en güzel kanıtı oldu.

Hiç şüphesiz 2021 yılı ulaşımın her modunda ve iletişim alanında çok büyük icraatların hayata geçtiği bir dönem oldu.

2022 yılında da;

Geleceği tasarlayan, ülke ekonomisine omuz veren, istihdam sağlayan, çevreye duyarlı, bilimsel temellere dayalı, şeffaflık, katılımcılık ve paylaşımcılık ilkelerini benimseyen, sürdürülebilir çalışmalarla, ulaşım ve lojistik master planı ile belirlediğimiz harita ışığında kararlılıkla ilerleyeceğiz.

Bugüne kadar başardıklarımızı birlik ve beraberlik ruhundan güç alıp, her zaman ilk günkü heyecan ve özveri ile çalışarak başardığınızı biliyor aynı azim ve çalışma şevkini bundan sonra da devam ettireceğinize canı gönülden inanıyorum.

Bu vesileyle siz değerli çalışma arkadaşlarımın şahsında aziz milletimizin yeni yılını kutlar, 2022 yılının; ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa huzur, bolluk ve bereket getirdiği, pandeminin son bulduğu, sağlıkla dolu barışın tüm dünyada egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ederim.

Adil KARAİSMAİLOĞLU

T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanı