Ptt Güncel


23 Ekim 2021

Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım,

 

İletişim ve haberleşmenin, hem bireyler hem de toplumlar nezdindeki büyük önemi, eski çağlara kadar uzanır. Her ikisinin de etkin şekilde sürdürülebilmesi için tarih boyunca birçok teknolojik gelişme yaşandı. Büyük aşamalar kaydedildi. Neredeyse hayatın temelini oluşturan 'sağlıklı bilgi akışını' sağlayacak kurumların kurulmasıyla da önce ülke içinde, sonra da tüm dünyada haberleşmeye ilişkin devasa bir ağ oluşturulabildi. 

 

Posta ve Telgraf Teşkilatı'mız da bu hayati ihtiyacı karşılamak için, 181 yıl önce, 23 Ekim günü Posta Nezareti ismi ile hizmete geçti. İlk olarak, posta ve telgraf ile faaliyetlerine başlayan Kurumumuz, bugün sadece haberleşme sektöründe değil, bankadan sigortaya, e-ticaretten lojistiğe birçok alanda yaşamı kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu vizyonla Türkiye'ye katma değerli işler üreten, yurdumuzun hemen her yerine ulaşan PTT AŞ, teknolojiye, dijitalleşmeye, inovasyona odaklandığı çevreci hizmet anlayışıyla 83 milyonun hayatına dokunuyor. 

 

Çeşitli sektörlerde gösterdiği faaliyetlerin yanında, ülkemizin zor ve sıkıntılı günlerinde de milletimizin yanı başında olan, hizmet aşkı ile üstlendiği tüm görevlerde olağanüstü koşulların üstesinden başarıyla gelen Kurumumuz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de milletimizin yanında yer almaya devam edecektir.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın çatısı altında yer alan ve her daim gurur duyduğumuz çalışmaların altına imzasını atan PTT'nin, kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyor, milletimizin hizmetinde geçecek daha nice başarılı yıllar diliyorum.

 

Adil KARAİSMAİLOĞLU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı​