Ptt Güncel


9 Ekim 2021

Değerli Çalışma Arkadaşlarım;

 

Alınan kararlar, gerçekleştirilen çalışmalar ve etki alanının genişliği ile posta sektörünün küresel boyuttaki en büyük temsilcisi olan Dünya Posta Birliği, bugün itibarıyla 147. yaşını kutluyor. Kurucuları arasında ülkemizin de bulunduğu ve 192 ülkenin üye olduğu Birlik, “Tek posta toprağı" anlayışı ile posta hizmetlerinin dünya çapında kesintiye uğramadan devam etmesini sağlıyor. Geçtiğimiz dönem İdari Konsey Başkanlığı'nı yürüttüğümüz bu köklü kuruluşta üstlendiğimiz aktif rol ile stratejik öneme sahip posta sektörüne yön verecek kararların alınmasına katkıda bulunduk, 5 yıllık süreç boyunca ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadık.

 

Haberleşme ve iletişim alanlarında postanın, tarih boyunca ne denli bir öneme sahip olduğu gerçeği ile bu alanda görev almanın büyük bir sorumluluk getirdiğinin farkındayız. Pandemi gibi dünyayı etkisi altına alan ve sosyal yaşamın kısıtlandığı şartlarda dahi görevlerimizi yerine getiriyor ve hayatı vatandaşlarımız için kolaylaştırıyoruz. Günlük çalışmalarımızın yanında, özellikle bu dönemde üstün performans göstererek zorlu zamanları atlatmamızda rol oynayan PTT Ailemize bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

 

Küresel bir ağ ile dünyayı birbirine bağlayan sektörümüzün bütün temsilcilerinin, posta çatısı altında yer alan tüm teşkilatların ve 181 yıldır milletimize her koşulda gurur ve mutlulukla hizmet veren siz değerli çalışma arkadaşlarımın 9 Ekim Dünya Posta Günü'nü en içten duygularımla tebrik ediyorum.

 

Hakan GÜLTEN

PTT AŞ Genel Müdürü​