Ptt Güncel


20 Temmuz 2021

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyor; mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.

Bayramlar; her zaman muhabbetin, merhametin, paylaşmanın, dostluğun ve kardeşliğin en üst düzeyde yaşandığı mutlu zamanlardır… Bu duygulara her zamankinden çok ihtiyacımız olan bu olağanüstü dönemde, hep birlikte sevdiklerimize gönüllerimizi açacağımız bir bayram yaşayacağız.

Mübarek bayram günlerinin, milletimizle birlikte tüm İslam âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu mübarek bayramın, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesini temenni ediyorum.

Maalesef, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle son 2 yıldır bayramlarımızı misafir kabul etmeden evimizde geçirmek durumundaydık.

Hamdolsun bu yılki Kurban Bayramı'mızı Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ve başlatılan aşı çalışmaları ile azalan vaka sayıları sayesinde sevdiklerimizle birlikte geçireceğiz.

Ancak bu elbette tedbiri elden bırakacağımız anlamına gelmiyor. Maske, mesafe ve temizlik önlemlerinden ödün vermemenizi özellikle rica ediyorum. Bu tedbirlerin her şeyden önce sevdiklerimizin sağlını korumak için alındığını unutmadan tüm kurallara uymalıyız.​ 

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak insanımızın günlük hayatında veya ticari hayatında en sık kullandığı ulaşım ve iletişim ihtiyaçlarının sorumluluğu bizim omuzlarımızda… Sizlerle birlikte gönül birliği içerisinde yatırımlarımızı bir bir hayata geçiriyoruz.  “Yol medeniyettir" bilinciyle ülkemizin her noktasını ulaşılır ve erişilir kılmak, halkımıza yeni iş ve aş kapıları açmak için olağanüstü bir gayret gösteriyoruz… Dünyayı ülkemize geleceğin karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu ve haberleşme yatırımları ile bağlıyoruz.

Bayram seyahatlerinizde, trafik kurallarına azami derecede riayet ederek, daha dikkatli, daha duyarlı olmanızı; uykusuz ve yorgun biçimde araç kullanmamanızı özellikle istirham ediyorum.

Bu güzel bayram coşkusunun ocaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirmesini temenni ediyor, küçüklerimizi gözlerinden, büyüklerimizi ellerinden öpüyorum.

Türk ve İslam âlemi için kültürümüzde son derece önemli bir yere sahip, paylaşmayı ve birlikteliğimizi simgeleyen Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Ülkemizde de kültürel zenginlik anlayışı içerisinde karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü ile karşılanan bu müstesna bayram vesilesi ile dünya üzerindeki tüm coğrafyalarda kardeşlik duygularının egemen olmasını temenni ediyor, sevdiklerinizle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice bayramlar diliyorum.