Ptt Güncel


28 Ekim 2020

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Bağımsızlığımızın ve bu topraklarda sonsuza dek var olacağımızın en güzel temsili olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümüne erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri köklü tarihimize sımsıkı bağlayan bu değerli günde özgürlüğümüzün bir hayat meselesi olduğunu hatırlıyor, birlik ve beraberlik duygumuzu daha iyi pekiştiriyoruz.

Memleketin bilfiil işgal edildiği günlerde İstanbul'dan Samsun'a çıkarak tutuşturduğu özgürlük meşalesiyle Millî Mücadele ruhunu alevlendiren, milletin sözünü üstün görerek açtığı Meclis'te Cumhuriyet gibi güzide bir mirası bizlere hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Açtıkları bu yolda, birlik ve beraberlik içinde ilelebet yaşayacağımıza inancımız tamdır.

PTT Ailesi olarak, kurulduğumuz günden bu yana her daim milletimizin yanında olduk. Millî Mücadele'de vatanın kurtuluşu için canını dişine takan Teşkilat çalışanlarımızın ve telgraf memurlarımızın, milletimizin istikbali için göstermiş olduğu çabanın bilincindeyiz. Bugün en büyük gayretimiz, bize emanet ettikleri mirası aynı misyonla, daha iyiye ulaştırmaktır.

Geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin değerinin farkında olarak, başta PTT Ailemiz olmak üzere aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

Hakan GÜLTEN

PTT AŞ Genel Müdürü

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​