Ptt Güncel


22 Ekim 2020

Merhaba Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Yeni dünya düzeninde çağın gerekliliklerine uygun olarak haberleşmenin sağlanması amacıyla 23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti olarak kurulan Teşkilatımızın 180. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Köklü tarihi boyunca yenilikçi vizyonuyla ülkemizin en önemli değerlerinden biri olan Kurumumuz, bugün faaliyet gösterdiği tüm alanlarda bir dünya markası haline gelmiştir.

Kurulduğumuz günden bu yana en büyük çabamız her koşulda ülkemizin çıkarlarına göre hareket etmek, hizmetlerimizi her zaman milletimizin önceliklerine göre yürütmektir. İşgal kuvvetlerinin vatanın dört bir yanını kuşattığı, tarihimizin en zor zamanlarında dahi Teşkilatımız; milletin hizmetinde, devletin emrinde olmuştur. Telgraf ve posta şebekeleriyle, cepheler arası haberleşmeyi gizlice sağlayan memurlarımızın üstün gayretleri, milletimizin zafere ulaşmasında stratejik önem taşımıştır.

Kurumumuz, yalnızca posta ve telgraf hizmetleriyle sınırlı kalmamış; radyo ve telefon gibi dönemin son teknolojisini de ülkemize getirerek ihtiyaç duyulan en değerli hizmetleri sunmuş, her an erişilebilir ve ulaşılabilir olmuştur.

 Dünya Posta Birliği'nin İdari Konsey Başkanlığını yürüten Kurumumuz, faaliyet gösterdiğimiz her alanda dünyanın ileri gelen posta idarelerinden biri olarak anılmaktadır. İki asra yakın tecrübesini her daim geleceğe taşıyan Şirketimiz; postanın yanında kargo, filateli, sigorta, bankacılık, e-ticaret ve lojistik gibi geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir. İştirak şirketleriyle birlikte daha güçlü bir yapıya kavuşan PTT, köklü tarihine yaraşır biçimde hizmet etmeye ve ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam etmektedir.

Kurumumuzun tarihi boyunca milletimize ve çalışanlarımıza yaşattığı onuru bugün de derinden hissediyor, değerli PTT Ailemizin 180. yılını kutluyor ve hizmet aşkıyla dolu nice yıllar diliyorum.

Hakan GÜLTEN

PTT Genel Müdürü

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı ​