Ptt Güncel


23 Ekim 2020Kıymetli çalışma arkadaşlarım,

 

180 yıl önce Posta Nezareti adıyla, 23 Ekim günü hizmet vermeye başlayan PTT; köklü devlet geleneğimizle birlikte güçlenerek bugüne taşınan bir milli değerimiz ve ortak mirasımızdır. Modern haberleşme sistemini Osmanlı Devleti döneminden başlayarak kurumsallaştıran teşkilatımız, savaş ve milli mücadele yıllarında verdiği hizmetlerle, adını tarihimize altın harflerle yazdırmıştır.

 

Kurulduğu günden bugüne, inanç ve azimle gerçekleştirdiği hizmetleriyle, ülkemizde ulaşılmadık köy, gidilmemiş hane bırakmayan PTT, ülkemizin dünya ile bağlarını da oluşturmuş olan bir kurumdur. Bugün ise, Teşkilatımız, PTTBank atılımı ve e-ticaret alanındaki inovasyonlarıyla, bilişim çağını karşılamaktadır. Hepsinden önemlisi, haberleşme hizmetleri alanında çağın gerekliliklerini, yerli ve milli teknolojik çözümlerle desteklenen bir altyapıyla milletimize sunmaktadır.

 

Kolay erişilebilir, kullanıcı dostu ve ekonomik hizmet anlayışıyla PTT, halkımız için adeta bir güven abidesi olmuştur, olmaya devam edecektir. Geçmişten bugüne milletimizin kalbinde ve zihnindeki ayrıcalıklı yerini koruyan PTT, Milli Ulaştırma ve Altyapı politikalarımızın da merkezinde yer almaktadır.

 

Sektöründe her daim ilham veren bir lider olan ve yaptığı yatırımlarla ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol oynayan Posta ve Telgraf Teşkilatı'mızın kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Gecesini gündüzüne katan tüm çalışma arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.  

 

Adil KARAİSMAİLOĞLU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı