Ptt Güncel


14 Temmuz 2020

15 Temmuz 2016'da millî egemenliğimize kasteden hain darbe girişimi milletimizin birlik ve beraberliğinin sınandığı tarihî anlardan biriydi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyup sokağa çıkan milletimiz, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış ihanet şebekesinin planlarını bozdu ve darbe girişimine geçit vermedi.

Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle “tek yürek" olan milletimiz, şer odaklarının yürüttüğü tankları çıplak elleriyle durdurup 15 Temmuz Destanı'nı tarihe yazdı. Cumhuriyetimizin devletiyle ve milletiyle bölünmez bir bütün olduğunu kanıtlayan bu tarihî günde, ülke olarak demokratik ideallere bağlı, barış ve kardeşlik içerisinde ilelebet yaşayacağımızı tüm dünyaya göstermiş olduk.

PTT Ailesi olarak, kurulduğumuz günden beri savaş, hastalık, doğal afet demeden her koşulda olduğu gibi 15 Temmuz gecesinde de milletimizin yanında olduk. Demokrasimize ve millî irademize müdahale eden hainleri durdurmak için biz de sokağa çıktık. 27 gün süren demokrasi nöbetlerinde her birimden çalışanımızla illerimizin meydanlarında biz de vardık.

Gelecekte de tereddütsüz şekilde demokrasiden yana olmaya ve ülkemizin bekâsını canımız pahasına korumaya devam edeceğiz, demokrasiden ve millî irademizden asla vazgeçmeyeceğiz.

15 Temmuz gecesi şehadet şerbeti içen şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, şehit yakınlarımıza başsağlığı, gazilerimize bir ömür boyu sıhhat ve afiyet diliyor; aziz milletimizin “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü"nü kutluyorum.

Hakan Gülten

PTT AŞ Genel Müdürü

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​