Ptt Güncel


18 Mart 2020

Genel Müdürümüz Sayın Hakan Gülten, Türkiye’nin 81 ilinde geniş bir hizmet ağına sahip olan ve 180 yıldır faaliyetlerini geliştirerek müşterilerine güvenilir, kaliteli ve ulaşılabilir hizmet sunmayı amaçlayan Şirketimizin düzenlediği birçok kampanyayla emeklilerimizin her zaman yanında olduğunu belirtti.

Emeklilerin hayat standartlarının artırılmasına katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Hakan Gülten, Şirketimiz ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan protokolle emekli maaşını üç yıl boyunca Şirketimizden alma taahhüdü veren emeklilerin, maaş oranına göre 750 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi aldıklarını dile getirdi.

Sayın Gülten; “Türkiye genelinde yaklaşık 13 milyon emeklimiz bu promosyondan faydalanıyor. Hayatlarının büyük bir bölümünde bu ülkeye hizmet etmiş emeklilerimize sunulan hizmetlerimiz başta olmak üzere ülkemize sosyal sorumluluk bilinci ve kamu yararı anlayışıyla hizmet vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Evde maaş ödemesiyle emeklilere ayrıcalıklı bir hizmet sunduklarını dile getiren Genel Müdürümüz Sayın Gülten; “Emeklilerimiz, promosyon ödemelerini evde ödeme hizmeti ve Türkiye genelinde en yaygın iş yeri ağına sahip olan Şirketimizin 5 binin üzerindeki iş yerlerinden veya 4 bine yakın PTT ATM’si ile 14 bin kamu bankası ATM’sinden alıyor” diye konuştu.

Promosyon 3 İş Günü İçerisinde Ödeniyor 

Ücretlerin Şirketimize promosyon başvurusu yapan emekli hak sahiplerine başvuru tarihinden itibaren üç iş günü içerisinde peşin olarak yapıldığını ifade eden Sayın Gülten, “2020-2023 yıllarını kapsayan yeni dönem promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı 1500 TL’ye kadar olan emeklilerimize 500 TL, 1500 ve 2500 TL arasında olan emeklilerimize 625 TL, 2500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılıyor” dedi.​