Haberler


31 Aralık 2018

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Şirketimiz açısından oldukça yoğun ve verimli geçen ayların ardından 2019 yılına ulaşmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde, vatandaşlarımıza çağın teknolojisi ile donatılmış hizmetler sunarak hayatı kolaylaştırmaya devam ederken, PTT'mizin değişim ve dönüşüm sürecinde yeni atılımlara imza atmaya hazırlanıyoruz.

Hizmetlerimizi yeni işbirlikleri ve uygulamalar ile zenginleştirdiğimiz 2018'de, postadan kargoya, e-ticaretten bankacılığa her faaliyet alanında önemli mesafeler katettik. İşyeri sayımızı artırırken, yeni çalışma arkadaşlarımızla PTT ailemizi daha da genişlettik. Gerek geleneksel hizmet alanlarımızdaki atılımlarımız gerek teknoloji ile harmanladığımız inovatif uygulamalarımızla ülke ekonomisine kayda değer katkı sağlamanın yanı sıra eğitim, kültür, sanat, spor, çevre gibi konularda toplumumuz yararına sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmenin memnuniyetini yaşadık. Büyük önem verdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımız neticesinde vatandaşlarımızın kullanımına sunduğumuz Türkiye'nin ilk akıllı kargo otomatı “Kargomat 7/24" gibi yerli ve millî ürünlerimizle sektörümüzde öncü ve örnek olmaya devam ettik. Hayatın her alanında yer alan bir şirket olarak PTT Spor Kulübümüzün başarılarıyla gururlandık. Bir dünya markası olma hedefimiz doğrultusunda küresel düzeyde de son derece önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) İdari Konsey Başkanı sıfatımızla 3. UPU Dünya CEO Forumu'na başarıyla ev sahipliği yaparak uluslararası platformda ülkemizin bayrağını en yukarıda dalgalandırmanın mutluluğunu yaşarken, Etiyopya'da düzenlenen UPU 2. Olağanüstü Kongresi'ne aktif katılım sağladık. Bu tarihî kongrede, posta sektörünün geleceğini şekillendirecek kararlarda etkin rol üstlendik.

Bütün bunlar ve burada sayamadığım daha nice başarı PTT ailemizin her bir ferdinin özverili çalışmaları sayesinde elde edildi. Ülkemizin 2023 yılı hedeflerine bir adım daha yaklaşacağımız 2019'da da faaliyetlerimizi aynı şevk ve kararlılıkla sürdüreceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutluyor, hepinize sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ediyorum.

 

Kenan BOZGEYİK

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​