Haberler


27 Aralık 2018


Ülkemizin iki güzide kurumu Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) ile HAVELSAN, 26 Aralık 2018 tarihinde e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili bir işbirliği protokolü imzaladı. İki kurum arasında e-Fatura ve e-Arşiv Fatura özel entegratörlük hizmetleri ile e-Defter uygulamasına ilişkin usul ve esasları belirleyen protokole Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ile HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO'su Sayın Ahmet Hamdi ATALAY imza attı. Söz konusu protokole göre, HAVELSAN'ın e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter gibi e-Dönüşüm uygulamaları Şirketimiz tarafından sağlanacak.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada Türkiye'nin iki millî kuruluşu arasındaki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 178 yıllık köklü bir geçmişi bulunan Şirketimizin günümüzde geniş kapsamlı ürün ve hizmetler sunduğunu ifade eden Sayın BOZGEYİK, bu çerçevede kurumlarla yaptıkları işbirliklerine büyük önem verdiklerini kaydetti. Elektronik hizmetler ve teknoloji başta olmak üzere HAVELSAN ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, birlikte marka projeler geliştirilebileceğini söyledi.

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO'su Sayın Ahmet Hamdi ATALAY ise HAVELSAN'ın yazılım alanında ulaştığı noktaya işaret etti. Teknolojiyi üretmenin yanı sıra ihraç etmenin de büyük önem taşıdığını vurgulayan Sayın ATALAY, HAVELSAN'ın bu konuda da çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Şirketimiz ile yapacakları her türlü işbirliğinin kendileri açısından çok kıymetli olduğunu kaydeden Sayın ATALAY, e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili protokolden de büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Mustafa ŞENOL'un da yer aldığı protokol imza töreninde iki kurum arasında teknoloji çalışma grubu oluşturulması yönünde görüş birliğine varılırken, protokolün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunuldu. ​