Haberler


21 Aralık 2018

Geniş yelpazedeki faaliyetleriyle hayatın her alanına dokunan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimiz (PTT A.Ş.), sosyal sorumluluk projelerine de özel önem veriyor. Bu çerçevede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın desteğiyle “Pette Çocuk Tiyatrosu" projesini geliştiren Şirketimiz, Türkiye'nin dört bir yanında küçük izleyicilere eğlenceli anlar yaşatıyor. Şirketimizin sevimli karakteri Pette ve arkadaşlarının renkli maceralarını anlatan “Pette Yollarda" adlı gösterinin galası Ankara'da gerçekleştirildi. MEB Şura Salonu'ndaki organizasyona Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK de katıldı.

 

İlgi ve heyecanla izlediler

Çocuklar, Şirketimizin posta, kargo, bankacılık, teknoloji gibi alanlardaki hizmetlerini müzikler, şarkılar, danslar ve illüzyon şovları eşliğinde tanıtan “Pette Yollarda" adlı gösteriyi büyük bir ilgi ve heyecanla izledi. Pette ile birlikte eğlenceli dakikalar geçiren küçüklere Şirketimiz tarafından çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

 

Çocuklar bu TV'ye bayılacak!

Şirketimiz, “Pette Yollarda" gösterisinin ardından “Pette TVİ" adlı projeyi de çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyor. Pette TVİ, internet üzerinden izlenebilecek yeni nesil etkileşimli çocuk medyası platformu olma özelliği taşıyor. Proje çerçevesinde çeşitli kategorilerde hazırlanan birbirinden eğlenceli ve öğretici 2000 video çocukların erişimine sunulacak. Pette ve arkadaşlarının maceralarını konu alan 39 bölümlük 3D animasyon dizisi de Pette TVİ'den izlenebilecek. ​