Haberler


13 Aralık 2018

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi'ne katılarak “İletişimde Kariyer" başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Sayın BOZGEYİK,  gençlere hitap ettiği etkinlikte, Şirketimizin iletişim teknolojilerinde ulaştığı nokta ve kariyer fırsatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, telgraf iletişiminde kullanılan Mors alfabesiyle “Merhaba" diyerek ilgi çekici bir başlangıç yaptığı konuşmasında Şirketimizin yaklaşık iki asırdır hizmet verdiğini belirterek, “PTT'miz, tarihinin her evresinde teknolojisiyle, gelişimiyle Türkiye'de lider konumda olmuş ve her yeniliği ülkemize getirmek için adeta öncülük etmiştir" dedi. PTT'nin günümüzde akıllı kargo otomatı ve drone gibi çağı yakalayan teknolojilerle iletişimde yenilikçi bir rol üstlendiğini ve Türkiye'nin gelişimine katkı sunmak için çalıştığını ifade eden Sayın BOZGEYİK, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye artık dünya liderliği noktasında önemli çalışmalar yürüten bir ülke. Biz de ülkemizin taşında toprağında, her köşesinde hizmet verirken siz değerli gençlerimizi de bizlerle beraber görmek istiyoruz. Geçmişte nasıl zaferler kazanıldıysa, sizlerin liderliğinde, sizlerin gelişmişliğinde mutlak suretle çok daha fazla zaferler kazanacağız."

 

“Gençlerimize tüm kapıları açacağız"

Konuşmasında “Z Kuşağı" olarak adlandırılan yeni neslin teknolojik okur-yazarlığının son derece yüksek olduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Türkiye'nin ilk akıllı kargo otomatı Kargomat 7/24'ün üretiminde Türk gençlerinin önemli bir üstlendiğini kaydederek, “İşte Türk genci bu. Yeni neslimiz, Allah'ın izniyle hem göklerde, hem yerde, hem uzayda, hem de gelişen, yenilenen her şeyin içerisinde. Yeter ki bu gençlere fırsat verelim. İşte biz 178 yıllık geçmişi olan bir dünya şirketi, Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı bir marka olarak bu kapıları açacağız" dedi.

Sayın BOZGEYİK, e-ticaret ve lojistik alanlarının özellikle önümüzdeki on sene içerisinde büyük ivme kazanacağını, Şirketimizin bu sektörlerde önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirterek, “Biz PTT olarak e-ticarette de bir marka oluşturduk ve dünyanın en büyük şirketleriyle rekabet edebilecek altyapıları kuruyoruz. Bugün Çin'in Alibaba'sı, Amerika'nın Amazon'u varsa, Türkiye'nin de ePttAVM'si var. İşte, bunu sizlerle beraber geliştirdiğimizde hem ülke ekonomisini büyütmüş olacağız hem de kendi gençlerimize yeni sahalar açmış olacağız" diye konuştu. Millî e-ticaret sitemiz ePttAVM.com sayesinde KOBİ'lerin dünyaya açılma fırsatı yakaladığını ifade eden ve bu başarının sürdürülmesi için yeni neslin inovatif vizyonunun büyük önem taşıdığını kaydeden Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, “İnşallah, sizlerin ufkuyla, sizlerin vizyonuyla bu noktada da önemli mesafeler alır, sizlere yeni ufuklar açmış oluruz. Özgüveni yüksek, dünyayla entegre olmuş yeni neslimiz, 'Yeniden Büyük Türkiye'nin gençleri olarak, inşallah geleceğe sizler damganızı vurmuş olacaksınız" değerlendirmesinde bulundu.

 

“Diplomatik zaferle 26. Kongre'yi ülkemize kazandırdık"

Konuşmasında Şirketimizin 20 Eylül-7 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul'da ev sahipliği yaptığı 26. Dünya Posta Kongresi öncesinde elde edilen diplomatik zafere de değinen Sayın BOZGEYİK, “2016 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin destekleriyle, olağanüstü bir çabayla, bütün dünyanın engellemelerine rağmen büyük bir mücadeleyle, diplomatik bir zaferle Dünya Posta Birliği'nin İdari Konsey Başkanlığı'nı dört yıllığına kazandık" dedi. Birtakım çevrelerin 15 Temmuz hain darbe girişimini bahane ederek 26. Kongre'nin Türkiye'de düzenlenmemesi için gayret gösterdiğini hatırlatan Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama biz yılmadık. Başta Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun gösterdiği ufuk çerçevesinde bütün ekibimizle gece gündüz mücadele vererek, Hükümetimizin de olağanüstü desteğiyle bunu kimseye kaptırmadık."

Şirketimizin farklı sektörlere yatırım yaparken geniş istihdam olanakları sunduğunu kaydeden Sayın BOZGEYİK, konuşmasını, “Ülkem için ben de varım diyorsanız PTT'nin kapıları sizlere açık. Hangi sektörde çalışmak isterseniz buyurun, gelin. Türkiye'deki gençlerin önünün açılması, yeni fırsatlar yaratılması için gece gündüz çalışıp didiniyoruz. Bayrağımızı daha yükseğe taşımak için sizi dört gözle bekliyoruz" diyerek tamamladı.​