Haberler


13 Aralık 2018

Üniversitelerle işbirliği yaparak ürün ve hizmetlerinde hem öğrencilere hem de akademik ve idari personele çeşitli kolaylık ve avantajlar sağlayan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimiz, bu çerçevede yeni bir anlaşmayı hayata geçirdi. Şirketimiz ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi arasında kargo, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Kişisel Pul, Birleşik Posta, e-Fatura, Ar-Ge faaliyetleri, PTT Kampüs Kart gibi çeşitli alanlarda işbirliği anlaşması yapıldı. Üniversite yerleşkesinde PTT işyeri ve Posta Kahvesi açılması ile Pttmatik ve Kargomat 7/24 kurulmasını da içeren anlaşmaya Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Yusuf TEKİN imza attı.

 

“PTT, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürüyor"

İşbirliği anlaşmasının imza töreni Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK törende yaptığı konuşmada bu önemli işbirliğinin iki kurumun çalışmalarına ve ülke ekonomisine sağlayacağı katkıyı vurguladı. İşbirliği anlaşması sayesinde gerek üniversitedeki gençlerin gerekse akademik ve idari personelin Şirketimizin çeşitli hizmetlerinden indirimli şekilde faydalanabileceğini kaydeden Sayın BOZGEYİK, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'ndeki Ar-Ge faaliyetleri ve diğer bilimsel çalışmalardan hem toplum hem kurum adına nasıl daha fazla istifade edilebileceği konusunda da çalışmalar yürütüleceğini belirtti. “Bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürüyen PTT'miz, inşallah yaptığımız bu işbirliğiyle daha da hızlanacak" diyen Sayın BOZGEYİK, anlaşmanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Yusuf TEKİN ise üniversite olarak özellikle sosyal bilimler, sanat ve kültür alanlarında Türkiye'nin akademik birikimine katkı yapmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Biz bu misyonumuzla hem PTT'ye hem de diğer kamu kurum ve kuruluşlarına üniversitemizdeki akademik üretimle çok ciddi katkılar yapacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda başka kamu kurumlarıyla da bu birikimlerimizi, üretimlerimizi paylaşmak üzere protokoller imzalayacağız. Bunun başlangıcını PTT ile yaptık. Protokolde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah, ülkedeki gelişmelere, ülkenin birikimine ciddi katkı sağlayacak bir protokol olur. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. ​