Haberler


30 Kasım 2018


Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimiz ile Ankara Ticaret Odası (ATO), e-ticaret alanında önemli bir işbirliğini hayata geçirdi. ATO üyeleri, Türkiye'nin millî e-ticaret platformu ePttAVM.com üzerinden dünya pazarlarına açılma imkanına kavuştu.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, 29 Kasım 2018 tarihinde ATO'nun 28. Dönem 8. Olağan Meclis Toplantısı'na katılarak e-ticaret işbirliğine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin yerli ve millî şirketi PTT'nin posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık, sigortacılık gibi alanlarda faaliyet gösterdiğini belirten Sayın BOZGEYİK, dijital dönüşüm ve Ar-Ge çalışmalarına verdikleri önemi vurguladı. Türk mühendisler tarafından üretilen “Kargomat 7/24" adlı akıllı kargo otomatından söz eden Sayın BOZGEYİK, “Şu anda 100 adet Kargomat 7/24 pilot il olarak Ankara'da kuruldu. Bu cihazı tüm Türkiye'ye yaygınlaştırma projesini yürütüyoruz" dedi.

 

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, e-ticaretin dünyada ve Türkiye'de gelişimine işaret ettiği konuşmasında, Şirketimizin bu alanda ePttAVM.com, ready2sale.com ve ptttrade.com platformları üzerinden gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgi aktardı. Son iki yılda 22 ülkeyle e-ticaret sözleşmesi imzaladıklarını belirten Sayın BOZGEYİK, “Ülkemizin ihracatını artırmak, ekonomisini büyütmek için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanlarımızın, Hükümetimizin koymuş olduğu hedefleri yakalamanın çabası içerisindeyiz. Bu konuda 'Biz de varız' diyorsanız Şirket olarak yanınızdayız. PTT'nin bütün imkanlarını seferber ettik" diye konuştu. Ankara Ticaret Odası'nda stant açılarak ePttAVM.com ile ilgili bilgi aktarılacağını kaydeden Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK, ATO üyelerinin kargolarının yüzde 20 indirimli taşınacağının müjdesini de verdi.

 

“PTT'mizi ve Ankara Ticaret Odamızı kutluyorum"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU, toplantıda yaptığı konuşmada, “PTT'mizi ve Ankara Ticaret Odamızı kutluyorum. Ülkemiz için, tüccarlarımız için müthiş hayırlı bir iş yapıyorlar" dedi. Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel BARAN ise ATO üyelerini lojistik ve e-ticaret gibi konularda desteklemek üzere PTT ile çalışma toplantıları düzenlediklerini ifade ederek, “Bu toplantılarda ePttAVM.com aracılığıyla yabancı dil bilgisine ihtiyaç duymadan, herhangi bir dış prosedürle uğraşmadan ihracat gerçekleştirilebileceğini öğrendik. Konuyla ilgili detaylı bilgi alışverişi için bir çalışma grubu oluşturuldu. Bu grubun çalışmaları doğrultusunda elektronik ticareti geliştirmek için yeni adımlar atacağız" diye konuştu.