Haberler


19 Ekim 2018

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Şirketimizin yerli ve milli ürünü Kargomat 7/24'ü kullanarak kendisine gönderilen kargoyu teslim aldı.

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, tören öncesinde Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK'ten Türkiye'nin ilk akıllı kargo otomatı Kargomat 7/24 ile ilgili bilgi aldı. Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK, Türkiye'de kargo teslimatında yeni bir dönemi başlatacak olan cihazı tanıttı ve Türk mühendisler tarafından üretilen Kargomat 7/24'ün nasıl çalıştığını anlattı. Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN, Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK'in açıklamalarının ardından barkod okutarak Kargomat 7/24'ü kullandı ve kendisine gönderilen kargoyu teslim aldı.Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN, cihazdan övgüyle söz ederek, bu ürün dolayısıyla Şirketimize teşekkür etti. Kargomat 7/24'ün tanıtımı sırasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a TBMM Başkanımız Sayın Binali YILDIRIM, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit TURHAN eşlik etti.

Kargo bekleme dönemi sona eriyor

Kargomat 7/24, Şirketimizin inovatif ve hayatı kolaylaştıran ürünleri arasında yer alıyor. Türk mühendisler tarafından üretilen cihaz, müşterilerin gönderilerine istedikleri yer ve zamanda ulaşmalarını mümkün kılıyor. Gönderiler, alıcının adreste bulunamaması veya bu yönde talep beyan etmesi halinde güvenli, hava şartlarından etkilenmeyen ve 7/24 hizmet veren Kargomat'a sevk ediliyor. Alıcı adına Kargomat'a gönderi bırakılması halinde cep telefonuna gönderinin hangi Kargomat'ta olduğu, gönderi barkod numarası ve teslimat şifresi bilgilerini içeren bir kısa mesaj iletiliyor. Alıcı, gönderisini teslim almak için Kargomat'ın dokunmatik özellikli ekranına TC kimlik numarasını ve cep telefonuna iletilen şifreyi giriyor. Mobil entegrasyonu tamamlanan Kargomat'a ait işlemler akıllı telefon uygulamaları üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bu alternatifte müşteri, uygulamadaki QR kodunu Kargomat cihazındaki barkod okuma bölmesine göstererek gönderisini teslim alabiliyor.​​