Haberler


22 Ekim 2018

Şirketimiz ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu (TFDF) tarafından düzenlenen Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi'nde ödül gecesi heyecanı yaşandı. Koleksiyonerlere çeşitli kategorilerde ödüllerin takdim edildiği gecede Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Değerli Kağıtlar Daire Başkanımız Sayın Mehmet ORHON ve TFDF Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cengiz ÜLKERDOĞAN birer konuşma yaptı.

Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ, Milli Pul Sergisi'nin bu yıl Trabzon'da düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Serginin başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten Sayın YAVUZ, başta Türkiye'nin köklü kuruluşu PTT A.Ş., TFDF ve koleksiyonerler olmak üzere bu önemli organizasyona emeği geçen herkese teşekkür etti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Milli Pul Sergisi gibi çok güzel bir etkinliğin Trabzon'da gerçekleştirilmesi dolayısıyla PTT A.Ş. ve TFDF'ye şükranlarını sunduklarını ifade etti. Değerli Kağıtlar Daire Başkanımız Sayın Mehmet ORHON, Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi'nin hayırlara vesile olmasını dilerken, ödüle değer görülen tüm koleksiyonerleri tebrik etti. Sayın ORHON, "Posta hizmetlerinin en önemli unsurlarından pullar, aynı zamanda bir ülkenin tarihi ve kültürel değerlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasına ve doğal güzelliklerinin yansıtılmasına katkı sağlar" değerlendirmesinde bulundu. TFDF Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cengiz ÜLKERDOĞAN ise Milli Pul Sergisi'ne başta öğrenciler olmak üzere Trabzon halkının büyük ilgi göstermesinden memnuniyet duyduklarını kaydetti. Sayın ÜLKERDOĞAN, sergideki işbirliği ve destekleri dolayısıyla Şirketimize teşekkür etti.

Ödüller sahiplerine takdim edildi

Gecede açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Milli Büyük Onur Ödülü'nü Spesyalize Türkiye Cumhuriyeti (1920-1929) Koleksiyonu ile Konak Filatelistler Derneği Başkanı Yamaç Erhan, PTT A.Ş. Milli Büyük Ödülü'nü ise Aydın Vilayetine Bağlı Sancakların Osmanlı ve Levan Posta Tarihi Koleksiyonu ile Hakan Berkil kazandı.Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda Büyük Altın Madalya'nın sahibi Mahmut Altıbaş, Cenk Boyalı ve Mehmet Akan olurken, Altın Madalya'yı İhsan Başaran, Yamaç Erhan, Mustafa Aydın Özgür, Sedat Çomunoğlu, Emre Utku, Ahmet Aslı, Ulvi Keser, Erkan Güley, Saadettin Kayserilioğlu, Serdar Yazgan, Muzaffer Keleş ve Atadan Tunacı, Büyük Vermey Madalya'yı Selçuk Acar, Anıl Gürsoy, Pamir Çaydaşı, Naz Tunacı, Ali Doğan Özoğul, Erden Güley, Deray Yabaneri, Hakan Yılmaz, Cengiz Ülkerdoğan, Ümit Azak, Levent Aral ve Yasemin Akan, Vermey Madalya'yı Alper Tunga Arıcıoğlu,Murat Günsür, Şerif Antepli, Emre Dikilikaya, Mehmet Bostanoğlu ve Durak Kayar,Büyük Gümüş Madalya'yı Vahit Aşkın, Hayat Kayserilioğlu, Neslişah Özoğul, Barbaros Köse, Cüneyt Gemicioğlu, Burak Baktagör, Hakan Kazım Taşkıran, Ümit Azak, Selim Cihanoğlu, Engin Çakmak ve Franco Maurizio, Gümüş Madalya'yı Ceyhun Altın, Mustafa Kantar, Yasemin Hazinedaroğlu, İlaynaz Dikkaya, Bünyamin Altınok ve Hayri Alper Nişanal, Bronz-Gümüş Madalya'yı Aşkın Üçvet, Emre Anarat, Şükrü Kırdemir ve Can Dengey, Bronz Madalya'yı ise Turgay Arıcıoğlu, Şerif Antepli,Kerim Ferahkaya ve Koray Erdivanlı kazandı.​