Haberler


23 Ekim 2018

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Ülkemizin yüz akı kurumlarından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bugün 178'inci kuruluş yıl dönümünü kutlamaktadır. Bu çınar kuruluşumuz, hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana aynı heyecan, azim ve kararlılıkla ülkemiz ve milletimiz için çok önemli faaliyetler yürütmektedir.

21. yüzyılda teknoloji daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ilerlemekte, dünya bu alanda tecrübe edilen gelişmeler etrafında şekillenmektedir. Bu çerçevede değişim ve dönüşüm, içinde bulunduğumuz dönemi tanımlayan temel kavramlar olarak karşımıza çıkmaktadır. PTT de zamanın ruhuna uygun şekilde kendini sürekli yenileyerek gelişmekte, dijital dönüşümünü büyük bir başarıyla sürdürmektedir.

Günümüzde PTT, posta ve telgraf gibi geleneksel hizmetler sunmanın yanı sıra kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık, sigortacılık gibi çeşitli alanlarda yürüttüğü yaygın, güvenilir, kaliteli iş ve işlemlerle ülkemizin en ücra köşelerine ulaşarak vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktadır. Şirket aynı zamanda çağımızın gerekleri doğrultusunda Kişisel Pul, Kayıtlı Elektronik Posta, Birleşik Posta, e-Telgraf, Kargomat 7/24 ve PTT Kargo Drone gibi inovatif girişimlerde bulunarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Dünyanın en köklü posta idarelerinden PTT, Dünya Posta Birliği'nin (Universal Postal Union-UPU) nihai karar mekanizması İdari Konsey'in Başkanı olarak küresel posta sektöründe sahip olduğu güçlü konumu her geçen gün pekiştirmektedir. Yaklaşık iki asırlık tecrübesinin yanında yenilikçi vizyon ve stratejileriyle postanın geleceğine yön veren Şirket, 26. Dünya Posta Kongresi, 3. UPU Dünya CEO Forumu, Uluslararası E-Ticaret Konferansı gibi son derece prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapmasıyla bizleri uluslararası platformda da gururlandırmaktadır.

Bugün ulaşılan noktada önemli pay sahibi olan büyük PTT ailesine takdire şayan gayretleri ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimizin 178'inci kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyor, hep birlikte başarı dolu nice yıllar diliyorum.

Mehmet Cahit TURHAN
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı​