Haberler


26 Ekim 2018

​Değerli çalışma arkadaşlarım,

Aydınlık geleceğimizin en büyük teminatı olan Cumhuriyetimizin 95. yaşını kutladığımız bu mutlu günde Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) olarak gururlu ve heyecanlıyız.

Her daim içinde bulunduğu çağın şartlarına göre kendini yenileyen ve tam 178 yıldır ülkemize kaliteli hizmet sunan posta teşkilatımız, Cumhuriyet'in temellerini oluşturan milli birlik ve beraberliğin kurulmasında ve yaşatılmasında da pay sahibi olmaktan kıvanç duymaktadır. Türkiye'nin yaklaşık iki asırlık çınarı PTT'miz, başta bağımsızlığımızı müjdeleyen Kurtuluş Savaşı olmak üzere bu eşsiz toprakları vatan kılmak için verilen tüm şanlı mücadelelerin bizzat tanığı ve en büyük destekçisi olmuştur. İstiklal uğrunda bütün imkanları seferber ederek milletin yanında yer almış bir kurum olarak, milli ve yerli değerlerimize sahip çıkmayı her şeyin üstünde tutuyor, geçmişimizden aldığımız güçle gelecek vizyonumuzu harmanlıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşırken, 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyet'i bizlere emanet eden ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Cumhuriyet değerlerine, demokrasimize ve milli iradeye sadakatle bağlı büyük PTT ailemizin tüm mensuplarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Kenan BOZGEYİK
PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı