Haberler


31 Ekim 2018

​Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketimiz (PTT A.Ş.), bankacılık alanındaki faaliyetleri çerçevesinde yeni bir işbirliğine imza attı. Buna göre,Türkiye'nin ilk katılım bankası Albaraka Türk'ün müşterileri, artık 3 bin 500'den fazla Pttmatik'ten işlem yapabilecek. Ortak ATM Projesi'ne yönelik protokol, PTT A.Ş. adına Genel Müdür Yardımcımız Sayın Yusuf CANBOLAT ve Albaraka Türk adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Turgut SİMİTCİOĞLU tarafından imzalandı.
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Yusuf CANBOLAT, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, 5 binin üzerinde işyeri bulunan Şirketimizin geniş hizmet ağıyla ülkemizin her noktasına ulaştığına işaret etti. Yaygın, güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizin önemli bir parçasını teşkil eden Pttmatik'lerin sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Sayın CANBOLAT, Ortak ATM Projesi'nin, devletin ve milletin yararı gözetilerek yapılan yatırımlardan diğer bankaların da istifade etmesi, milli fayda sağlanması, kaynakların ülke içinde kalmasının temin edilmesi bakımlarından büyük önem taşıdığını vurguladı. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Yusuf CANBOLAT, Albaraka Türk ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni etti.
Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Sayın Turgut SİMİTCİOĞLU ise "Bu işbirliği ile şu an 320 olan ATM sayımızı yaklaşık 10 kat artırarak 3 bin 500'ün üzerine çıkarmış olacağız. Müşterilerimiz bundan böyle tüm Pttmatik'lerden yıl sonuna kadar ücretsiz olarak para çekebilecek ve bakiye görüntüleyebilecek. Bu stratejik işbirliği müşterilerimizle daha fazla noktada temas etmemize katkı sağlayacak. PTT yönetimine ve bu değerli projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.