Haberler


17 Ekim 2018

Şirketimiz ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle "Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi" düzenlendi. Filatelinin tanıtımı, yaygınlaştırılması ve yeni koleksiyonerler yetişmesine katkı sağlanması amacıyla gerçekleştirilen sergi Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde açıldı.

Genel Müdür Yardımcımız Sayın Ali İhsan KARACA, Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi'nin açılışında yaptığı konuşmada, ülkemizin köklü çınarı PTT'nin filateli alanındaki faaliyetlere verdiği önemi vurgulayarak, "Koleksiyonerlik sabır isteyen ve tüm dünyada saygınlığı olan bir uğraş. PTT olarak koleksiyonerliği ne kadar fazla teşvik edebilirsek o kadar mutluluk duyarız" dedi. Günümüzdeki teknolojik ilerlemelere işaret eden Sayın KARACA, "Gelişen dünyamızda teknolojik aletlerimiz üzerinden yapmış olduğumuz haberleşme, içinde belli haberleri taşıyor ama belli duyguları taşımıyor. Oysa bir büyüğünüzden, annenizden, babanızdan veya dedenizden aldığınız bir mektup arşivinizde duruyorsa, tahmin ediyorum en kıymetli varlığınız odur. Benim en kıymetli varlığım, rahmetli dedemden ve rahmetli babamdan aldığım, içinde onların duygularının, öğütlerinin bulunduğu, hala arşivimde tuttuğum mektuplardır" diye konuştu. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Ali İhsan KARACA, duyguların en güzel şekilde yansıtılmasına imkan veren mektupların ve pulların her dönemde değerini koruyacağına inandığını ifade etti. Sayın KARACA konuşmasında Şirketimizin filateli alanındaki uluslararası ödüllerine de değinerek, "PTT olarak, Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından her yıl yapılan 'En İyi Avrupa Pulu' yarışmasına katılıyoruz. 2011 yılından bu yana da çeşitli ödüller alıyoruz. 2018 yılında Uzunköprü görselli pulumuzla 'Avrupa'nın En İyi Altın Pulu' ödülünü kazandık. Bu da bize gurur veriyor" dedi.

"Sergi için Trabzon'un seçilmesinden memnuniyet duyuyoruz"

Trabzon Valisi Sayın Yücel YAVUZ ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, açılış törenindeki konuşmalarında Milli Pul Sergisi gibi son derece güzel ve önemli bir etkinlik için Trabzon'un seçilmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti. Vali Sayın YAVUZ, pul koleksiyonculuğunun geçmişten geleceğe bir miras aktarımı olduğunu kaydederek, çocuklar ve gençlerin bu özel uğraşa yönlendirilmesinin önemine işaret etti. Trabzon'un pullar ve koleksiyonlara konu olacak her tür tarihi, kültürel ve doğal güzelliğe sahip bir şehir olduğunu vurgulayan Sayın YAVUZ, Türkiye'nin en köklü ve en asil kuruluşlarından biri olarak nitelediği PTT ile Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu'na sergi dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU ise pul koleksiyonculuğunun faydalarına değinerek, organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara şükranlarını sundu.

"Son derece güzel koleksiyonlar hazırladık"

Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi'nin açılışında Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Cengiz ÜLKERDOĞAN da bir konuşma yaptı. Trabzon'da 24'üncü Milli Pul Sergisi'nin düzenlendiğini belirten Sayın ÜLKERDOĞAN, büyük bir emekle son derece güzel koleksiyonların hazırlandığını söyledi. Özellikle gençleri filateliye yönlendirmek için gayret gösterdiklerini kaydeden Sayın ÜLKERDOĞAN, filateli alanındaki çalışmaları ve filatelistlere katkılarından dolayı Şirketimize teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Trabzon 2018 Milli Pul Sergisi anısına tedavüle çıkarılan filatelik ürünlerin imza töreni gerçekleştirildi. Sergi, 22 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.​​