Haberler


1 Ekim 2018

Türkiye'de dijital dönüşümün öncüleri arasında yer alan Şirketimiz, yenilikçi ve pratik elektronik hizmetleriyle hayatı kolaylaştırmaya ve bu alandaki tecrübesini farklı kurumlarla paylaşmaya devam ediyor. Bu çerçevede, PTT A.Ş. ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Defter entegratörlüğüne ilişkin usul ve esasları belirleyen bir işbirliği protokolü imzalandı. Şirketimiz tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi'ne e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-Fatura Saklama olmak üzere Gelir İdaresi Başkanlığı e-Dönüşüm hizmetlerinin verilmesine yönelik protokole, Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ile Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Fatma Seniha Nükhet HOTAR imza attı.

"Bir ilki gerçekleştiriyoruz"

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, iki kurum arasındaki işbirliğinin önemini vurgulayarak, protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye'de ilk defa bir üniversitenin e-Dönüşümüyle ilgiliişbirliği protokolüne imza attıklarını belirten Sayın BOZGEYİK, "Ülkemizdeki üniversitelerle PTT'mizin bütün faaliyet alanlarına ilişkin çalışmalar yürütüyoruz, ancak e-Dönüşüme yönelik bu işbirliği bir ilk olma özelliği taşıyor. Bir dünya markası olarak, bu ülkenin istiklalinde ve istikbalinde yeralan bir anonim şirket olarak öğrencilerimizin, gençlerimizin, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, huzur ve mutluluklarını artırmak üzere teknolojik uygulamalarımızı da hizmete sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

"Önemli kazanımlar sağlayacak"

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Fatma Seniha Nükhet HOTAR ise PTT ile birlikte bir ilke imza attıkları işbirliği protokolünün gerek her iki kuruma gerek üniversite öğrencileri ve çalışanları ile halka önemli kazanımlar sağlayacak gelişmelere vesile olacağına inandığını belirterek, "Çok değerli PTT Genel Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Yaygın PTT işyerlerinden fatura tahsilatı

Şirketimiz, İzmir Doğalgaz ile de bir işbirliği protokolü imzaladı. Buna göre, İzmir Doğalgaz abonelerinin fatura bedellerinin tahsilatı ile güvence bedeli ödemeleri PTT işyerlerinden gerçekleştirilebilecek. Protokole PTT A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, İzmir Doğalgaz adına ise Genel Müdür Sayın Ahmet YETİK imza attı.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, İzmir Doğalgaz ileyaptıkları işbirliğinin önemini vurgulayarak, "Hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürmek, hayatı kolaylaştırmak, hizmet maliyetlerini aşağıya çekmek için ne gerekiyorsa İzmir Doğalgaz ile birlikte yapacağız. Kurumlarımız arasındaki işbirliğinin önümüzdeki dönemde gelişerek devam edeceğinin müjdesinide vermek istiyorum" dedi ve işbirliği protokolünün hayırlı olmasını temenni etti.

İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Sayın Ahmet YETİK ise PTT'nin iş yapış şekli vegüvenilirliği göz önüne alındığında bu işbirliğinin kendileri için olmazsa olmaz bir nitelik taşıdığını ifade ederek, "İnşallah, PTT ile çalışmalarımız genişleyerek devam edecek" diye konuştu.​