Haberler


9 Eylül 2018

​Yenilikçi bakış açısı ve dinamik yapısıyla çağın gerekleri doğrultusunda hareket ederek tüm faaliyet alanlarında bir biri ardına atılımlar gerçekleştiren Şirketimiz, 2018 yılındaki çalışmaları detaylı bir şekilde ele almak ve gelecek döneme yönelik stratejileri belirleme​​​k üzere Ankara'da Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı düzenliyor.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Sayın Kenan BOZGEYİK, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Şirketimizin bir yandan mevcut hizmetleri daha ileriye taşımak bir yandan da "Yeniden Büyük Türkiye'nin Yenilenen PTT'si" ni inşa etmek üzere gece gündüz çalıştığını söyledi. Teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında değişim ve dönüşüme açık olmanın önemini vurgulayan Sayın BOZGEYİK, 178 yıldır ülkenin ve milletin hizmetindeki Şirketimizin, her dönemde çağı yakalayarak ve zamanın ruhuna uygun hareket ederek bugünkü noktaya ulaştığını kaydetti.

PTT A.Ş.'nin bir şirketler topluluğu olarak geleceğe emin adımlarla ilerlediğini ve postadan kargoya, lojistikten e-ticarete, bankacılıktan sigortacılığa tüm faaliyet alanlarında tarihi atılımlar gerçekleştirdiğini ifade eden Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Şirketimizin uluslararası alandaki başarılarının da altını çizdi.

"Tarihi kararlar Şirketimizin liderliğinde alınıyor"

Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK, 2016 yılında tüm dünyanın gıptayla izlediği 26. Dünya Posta Kongresi'ne, 2017 yılında Uluslararası E-Ticaret Konferansı'na ve bu yıl Dünya Posta Birliği'nin CEO'lar zirvesine ev sahipliği yaptığımızı kaydederek, "Şirketimiz Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı'nı yürütüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın, bölgesinde ve dünyada baş aktör olan, yön belirleyen bir Türkiye stratejisi kapsamında biz de kendi sektörümüzde dünyaya yön veren, liderlik eden bir şirket olarak son derece önemli ve verimli çalışmalara imza atıyoruz. Geçen hafta Dünya Posta Birliği'nin Etiyopya'da düzenlenen 2. Olağanüstü Kongresi'nde de sektörümüzün 40 yıldır bekleyen reformunu gerçekleştirdik. Bu tarihi kararlar Şirketimizin liderliğinde alındı. Türkiye'nin posta şirketinin gücünü ve etkinliğini tüm dünya görüyor. Bu, bizim için büyük bir onurdur" dedi.

Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK, toplantıda PTT A.Ş. iştirakleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bu iştiraklerin çalışmalarıyla teknolojide, e-ticarette, bankacılıkta, sigortacılıkta yepyeni hamleler yapılacağını, yerli ve milli ürünler geliştirmeye devam edileceğini, dünyanın ilk Posta Katılım Bankası'nın kurulacağını, mevcut e-ticaret iş birliklerinin yeni ülkelerle geliştirileceğini anlatan Sayın BOZGEYİK, tüm bu faaliyetlerle ülke ekonomisine sunulan katkının artırılacağını söyledi.

2023 hedefi: 100 bin çalışan, 15 bin işyeri

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Şirketimizi "Türkiye'nin parlayan yıldızı" olarak nitelendirdiği konuşmasında yıl sonuna kadar gerçekleştirilecek yoğun faaliyetlerle başarı grafiğimizin daha da yükseltileceğini kaydetti. Sayın BOZGEYİK, Şirketimizin 2023 hedeflerini ise "100 bin çalışanı ve 15 bin iş yeri bulunan, tüm dünyada irtibat noktaları olan, ulaşılabilir ve erişilebilir, dijital dönüşümünü başarıyla sürdüren, halka arz sürecini tamamlamış bir PTT" olarak ifade etti.

Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ahmet GENÇ ile Ankara PTT Başmüdürümüz Sayın Hasan Hüseyin KAYA da birer konuşma yaparak Şirketimizin faaliyetleriyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.