Haberler


20 Ağustos 2018

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Bir toplumun fertlerini ortak duygularda buluşturarak birlik ve beraberliğin pekişmesini sağlayan zamanlar vardır. Sevgi, saygı, iyilik ve güzelliğin dört bir yanı sardığı; sevinç, huzur, yardımlaşma ve dayanışmanın eksik olmadığı bayramlar, bu müstesna zamanlar arasındadır.

Kurban Bayramı'na kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu mübarek günler, Cenab-ı Hakk'a yakınlaşmamıza ve O'nun rızasını kazanmamıza vesile olması bakımından son derece kıymetlidir. Bu yönüyle manevi dünyamızda apayrı bir değeri bulunan kurban ibadeti, hep birlikte paylaşmak, yardımlaşmak ve kucaklaşmak için de çok önemli bir fırsat sunar. Büyüklerimize hürmetimizi, küçüklerimize sevgi ve şefkatimizi bir kez daha gösterme imkanı bulduğumuz Kurban Bayramı, hayat muhasebesini yapmak için de eşsiz bir zaman dilimidir.

Kurban ve hac ibadetlerinin yerine getirildiği bu mübarek günlerin ülkemiz, milletimiz, kurumumuz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Sizlerin ve kıymetli ailelerinizin Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, kurumumuzdaki birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın daim olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpüyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Kenan BOZGEYİK
PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı