Haberler


14 Temmuz 2018

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Şanlı tarihimiz muazzam zaferler, eşsiz kahramanlık hikayeleri ve tüm dünyaya örnek olmuş büyük mücadelelerle doludur. Aziz milletimiz istiklal ve istikbal uğrunda canını ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmemiş, ortak hedefler etrafında buluşabilmeyi, her tür tehdit ve tehlike karşısında tek yürek olabilmeyi başarmıştır. Bu, bizi biz yapan en önemli değerlerimizdendir. Kurtuluş Savaşımız sırasında vatan topraklarını azim, inanç ve cesaretle yedi düvele karşı savunarak işgalcileri defeden milletimiz, bugün de aynı kararlılıkla bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkmaktadır. Bunun en yakın örneklerinden biri, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanmıştır.

Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) mensuplarının iki yıl önceki hain darbe girişimi karşısında dimdik duran milletimiz, bu şanlı direnişiyle yeni bir destan yazmıştır. Darbe girişimine ilk dakikalardan itibaren tepki gösteren kahraman vatan evlatları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine meydanları doldurarak, tankların önüne yatarak, kurşunlara göğsünü siper ederek darbecilere geçit vermemiştir. Milli irade ve demokrasiye kastedenlere karşı canı pahasına mücadele veren milletimiz, FETÖ mensuplarının sinsi planlarını ve hain emellerini boşa çıkarmıştır.

Köklü geçmişiyle istiklalden istikbale her dönemde ülkemizin ve milletimizin yanında yer alan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında da vatandaşlarımızla omuz omuza vermiştir. Büyük PTT ailesi, demokrasi nöbetleri sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresi ile 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda kurduğu stantlar ve gerçekleştirdiği çeşitli faaliyetlerle Türkiye'nin dört bir yanında halkımızı yalnız bırakmamıştır. "15 Temmuz Şehitler Günü (Milletim Büyüksün)" konulu anma pulunun tedavüle çıkarılması ile şehitlerimizin aileleri ve gazilerimize yönelik yardım kampanyası düzenlenmesi ise Şirketimizin o dönemde gerçekleştirdiği pek çok faaliyet arasında yer almaktadır.

PTT ailesi olarak iyi günde ve kötü günde milletimizle el ele vermeye, ülkemizi hedef alan hainler karşısında dimdik durmaya devam edeceğimizi belirtiyor, 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi ve gazilerimizi dua ve minnetle anıyorum.

Kenan BOZGEYİK PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​