Haberler


29 Mayıs 2018

Türkiye ile Tayland arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 60'ıncı yıl dönümü anısına tedavüle çıkarılan "Türkiye-Tayland Ortak Pulu"nun tanıtım toplantısı PTT Pul Müzesi'nde gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY, törende yaptığı konuşmada pulların önemini vurgulayarak, kendisinin de geniş bir pul koleksiyonu olduğunu söyledi. Şirketimizin her geçen gün büyüdüğünü ve faaliyet alanlarımız arasında e-ticaretin önemli bir yer tuttuğunu belirten Sayın ZEREY, "E-ticaret konusunda PTT'nin pazar payı hızla artmaktadır" dedi. Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY, Tayland ile e-ticaret alanında işbirliği yapılması yönünde görüşmeler gerçekleştirildiğini ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Murat Yavuz ATEŞ ise 2018 yılının Türkiye ile Tayland'da karşılıklı "Kültür Yılı" olarak kutlanması hususundaki mutabakat çerçevesinde yoğun çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. İki ülke arasındaki ilişkilerin uzun bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Sayın ATEŞ, "İlişkilerin 60'ıncı yıl dönümünün karşılıklı kutlanacak olmasının iki ülke arasında sadece kültürel değil, her alanda işbirliğine olumlu yansıyacağına, ilişkilerimize ivme kazandıracağına inanıyorum" dedi.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman ÇETİNKAYA törende yaptığı konuşmada köklü geçmişe sahip Türkiye ve Tayland'ın iyi ilişkiler içinde bulunduğunu belirtti. Şirketimiz ile Tayland Posta İdaresi arasındaki ilişkilerin de sorunsuz şekilde devam ettiğini ve başta e-ticaret olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliğinin söz konusu olduğunu kaydeden Sayın ÇETİNKAYA, "Türkiye-Tayland Ortak Pulu, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 60'ıncı yıl dönümü anısına hazırlanmıştır. Ortak Pullar ülkeler arasındaki işbirliğinin ve dayanışmanın bir nişanesidir" dedi. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman ÇETİNKAYA, Türkiye-Tayland Ortak Pulu'nda "Türk Yağlı Güreşi" ile "Muay Thai Boksu" görsellerinin yer aldığını belirterek, "3000 yıllık Türk Yağlı Güreşi ve 2000 yıllık Muay Thai Boksu iki ülkenin geleneğinde önemli yer tutmaktadır. Ortak Pul'da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tayland Büyükelçisi Sayın Phantipha Iamsudha EKAROHİT ise iki ülke arasındaki ilişkilerin köklü geçmişine işaret ederek, "Politikadan ekonomiye, kültürden eğitime birçok alandaki ilişkilerimiz, karşılıklı gerçekleştirilen üst düzey resmi ziyaretlerle daha da güçlenmektedir" dedi. Sayın EKAROHİT, Tayland Posta İdaresi ile yakın çalışmalar yürüterek Ortak Pul'un basımına katkıda bulunan Şirketimize teşekkür etti.​