Haberler


19 Mayıs 2018

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Büyük zaferlerle dolu şanlı bir tarihe sahibiz. Bu tarih, aziz milletimizin istiklal ve istikbal uğrunda verdiği muazzam mücadelelerle yazılmıştır. Ecdadımız, vatan toprağına göz dikenlerin karşısında dimdik durmuş, azim, inanç ve cesaretle yedi düveli yenilgiye uğratmıştır. Kurtuluş Savaşımız bunun eşsiz bir örneğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihi, Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı ve bağımsızlık destanımızın dönüm noktalarından biri olması dolayısıyla büyük önem taşımaktadır.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hem ecdadımızı bir kez daha rahmetle yad etmek hem de gençlerimize verdiğimiz değeri vurgulamak adına önemli bir fırsat sunmaktadır. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak, geleceğimizin teminatı gençlerimizin kıymetini iyi biliyor ve onlara sonsuz güven duyuyoruz. Şirketimizin sunduğu tüm hizmet ve ürünlerde gençlerimizin talep, beklenti ve ihtiyaçlarını da dikkate alarak onların hayatını kolaylaştırmaya, huzur ve mutluluklarını artırmaya, bütçelerine katkıda bulunmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca, PTT Spor Kulübümüzün faaliyetleriyle de gençlerimizin yanında yer alıyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'ını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele etmiş tüm kahramanları saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum. Ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşıyacağına yürekten inandığım gençlerimizin gözlerinden öpüyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Kenan BOZGEYİK

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​