Haberler


10 Mayıs 2018

Şirketimizin ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilen UPU Dünya CEO Forumu sona erdi. 60 ülkenin posta idaresi CEO'larının katıldığı uluslararası organizasyon son derece verimli ve başarılı geçti.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz, Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) İdari Konsey Başkanı Sayın Kenan BOZGEYİK, bu yıl üçüncüsü düzenlenen UPU Dünya CEO Forumu'nun kapanış töreninde bir konuşma yaptı. Etkinlikte iki gün boyunca "dijital bölünme" temasının ele alındığını ifade eden Sayın BOZGEYİK, "UPU Dünya CEO Forumu'ndaki değerlendirmeler ışığında yeni planlamalar yapacak ve sektörümüzün önümüzdeki dönemlerde daha ileriye gitmesi için gayret sarf edeceğiz. Bugün dünden iyiyiz, ama inanıyorum ki yarın çok daha iyi olacağız" dedi. İnsanların hayatına dokunan hizmetleri dolayısıyla posta teşkilatlarının toplumlar ve ülkeler için taşıdığı öneme işaret eden Sayın BOZGEYİK, günümüzün dijital dünyasında kurumların da çağa ayak uydurması gerektiğini vurgulayarak, "Bugün elektronik mektubu, elektronik tebligatı konuşuyoruz. Peki, posta idareleri olarak biz bu işlerin neresindeyiz? Zihinsel dönüşümleri ve teknolojik değişimleri gerçekleştirip çağa ayak uydurduğumuzda şirketlerimizin hızla ilerlemenin ötesinde uçacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, PTT'nin son yıllarda bir değişim ve dönüşüm sürecini başarıyla yönettiğini ve bunun meyvelerini almaya başladığını kaydetti. Şirket olarak müşteri memnuniyetinin yanı sıra çalışanların memnuniyetine de büyük önem verdiklerini vurgulayan Sayın BOZGEYİK, "Çalışanlarımızın yüzü güldüğünde hizmetlerimizin çok daha ilerilere gideceğini düşünüyoruz" dedi.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK konuşmasında UPU Dünya CEO Forumu'nun ana temasını oluşturan dijitalleşme çerçevesinde Big Data kavramına değinerek, "İddia ediyorum ki, dünyada posta teşkilatlarından daha fazla Big Data'ya sahip hiçbir kuruluş yoktur" değerlendirmesinde bulundu. Sayın BOZGEYİK, sözlerini UPU Dünya CEO Forumu'na emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

"İSTANBUL'DA HARİKA BİR ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİK"

UPU Genel Sekreteri Sayın Bishar A. HUSSEIN ise CEO Forumu'nda iki gün boyunca düzenlenen panellerin son derece verimli ve faydalı geçtiğini ifade ederek, "Bu güzel şehirde harika bir etkinlik gerçekleştirdik. Türk yetkililere bu muhteşem ortamı sağladıkları için teşekkür ediyorum" dedi. Sayın HUSSEIN, organizasyonun başarıya ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.​