Haberler


28 Nisan 2018

Şirketimiz postadan kargo-lojistiğe, e-ticaretten bankacılığa tüm faaliyet alanlarında atılımlar gerçekleştirmeye ve yaygın hizmet ağı ile filosunu genişletmeye devam ediyor. Bu çerçevede 2539 adet yeni araç Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında düzenlenen törenle Şirketimiz filosuna dahil edildi.

Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, törende yaptığı konuşmada PTT'nin değişen yüzüne işaret ederek, "Bugün her alanda yenilikleriyle ön plana çıkan devasa bir kurumla, bir şirketle karşı karşıyayız. Bu bile aslında Türkiye'nin geldiği noktayı göstermesi bakımından çok değerli bir örnektir. Bu her alanda böyle oldu. Türkiye son 15 yıllık zaman dilimi içinde bütün sektörlerde adeta kabuğunu kırdı, değişti, dönüştü, gelişti" dedi. 24 Haziran'daki seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulunan Sayın ÇAVUŞOĞLU, "Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile Türkiye şaha kalkacak, yeni kapıları aralayacak, 2023 çerçevesinde ortaya koyduğu vizyonla 2053 ve 2071 hedeflerine hızla koşmaya devam edecektir" diye konuştu. Başbakan Yardımcımız Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU sözlerini "Bugünkü törenimizde teslim edilen araçların PTT camiasına hayırlar getirmesini, insanımızı güzel hizmetlerle buluşturmasını niyaz ediyor, kazasız belasız kullanımlar diliyorum" diyerek tamamladı.

"PTT DÜNYANIN SAYILI KURUMLARINDAN BİRİ HALİNE GELDİ"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN törendeki konuşmasına büyüyen, gelişen, değişen ve bir dünya markası haline gelen PTT'nin 2539 adet yeni aracının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladı. PTT'nin son 15 yılda yaptığı çalışmalarla dünyanın sayılı kurumlarından biri haline geldiğini belirten Sayın ARSLAN, Şirketimizin 2020 yılına kadar Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı'nı üstlendiğini ve İstanbul Posta Stratejisi ile dünya posta sektörüne yön verdiğini ifade ederek, "Bizim hedefimiz bununla yetinmemek, PTT'yi dünyanın ilkleri arasına sokmak. Dünya markası olmak başka bir şey, dünyanın ilkleri arasına girmek başka bir şey. İşte, PTT bu amaçla çalışmalarını yürütüyor, 177 yıllık bir çınar olarak büyümeye, gelişmeye ve ülkeye hizmet etmeye devam ediyor" dedi. Şirketimizin bu çerçevede filosuna yeni araçlar kattığını ve 2539 aracın 2008 tanesinin milli sermayeli şirketlerden alındığını kaydeden Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN sözlerini şöyle sürdürdü: "PTT bir anonim şirket. Bir özel şirketin pratik hareket etmek adına ne kabiliyetleri varsa aynı kabiliyetler PTT'mizde de var. PTT bu kabiliyetleriyle büyüyor, gelişiyor, hizmet ağını genişletiyor. İşte bunu kavrayamayanlar, PTT'nin bu kutlu ve büyük yürüyüşünü anlayamayanlar diyor ki, 'PTT niye eski kamu kurumu hantallığıyla devam etmiyor, niye pratik hareket ediyor, niye büyüyor, niye bu ülkenin insanına özel sektördeki rakiplerinden daha iyi hizmet edebiliyor?' İşte bunu çekemeyenler, bunu anlayamayanlar zaman zaman PTT'yi eleştiriyor, ama bilmeleri gerekir ki küreselleşme, internet ve teknolojinin bu kadar geliştiği, dünyayı bu kadar etkisi altına aldığı bir ortamda, elbette ki bu değişimden PTT de yararlanacak, bu değişime PTT de ayak uyduracak ve sektörünün lideri haline gelecekti. Nitekim bunun için bugüne kadar atması gereken bütün adımları attı, bundan sonra da atmaya devam edecek. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza himayelerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz."

Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, ülke çapında 4870 PTT işyeri ve 2735 Pttmatik bulunduğunu belirterek, Şirketimizin posta, kargo, lojistik, bankacılık ve e-ticaret alanlarındaki hizmetleri vatandaşımızın ayağına götürdüğünü ifade etti. "PTT bundan 15 sene önce sadece 7 kuruma onlarca hizmet verebilirken bugün 428 kurumun 578 ayrı işlemini yapabilir hale geldi. İşte, bu PTT artık kabına sığmadığı için sadece Türkiye'de değil, dünyada da büyümek adına önemli adımlar attı" diyen Sayın ARSLAN, Şirketimizin şu anda 42 bin personeli olduğunu ifade ederek, "İnşallah bu sene hemen önümüzdeki ay 5 bin kişinin daha PTT ailesine katılması, ülkemize hizmet etmesi adına istihdam sürecini başlatacağız" müjdesini verdi. Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN konuşmasını "PTT'deki bütün çalışma arkadaşlarımı en üst kademeden en alt kademeye kadar tebrik ediyor, hepsine kolaylıklar diliyorum. İnşallah, bu araçları güle güle ve hayırlısıyla kullanmak onlara nasip olur" diyerek tamamladı.

"HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ise törendeki konuşmasında PTT'yi bir dünya markası yapma hedefi doğrultusunda tüm hizmet alanlarında atılımlar gerçekleştirildiğini söyledi. Bugünkü törenle yaklaşık 2500 aracın hizmete gireceğini ifade eden Sayın BOZGEYİK, "İnşallah, biz bunları daha ilerilere taşıyacağız; yerli firmalarımızla birlikte kendi özel hizmet araçlarımızı üretmenin Ar-Ge çalışmasını da başlatmış bulunmaktayız. Bugün bu araçlarımızı hizmete alırken başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere sizlere katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle araçlarımızın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.​