Haberler


23 Nisan 2018

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 98 yıldır bağımsızlığımız ve demokrasimizin sembolü, millet iradesinin yegane temsilcisidir. Vatan topraklarına göz dikenlere karşı istiklal ve istikbal mücadelesi verilen bir dönemde açılan Meclisimiz, tüm zorluklara azim ve inançla göğüs gererek Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla yönetmiştir.


23 Nisan 1920 tarihinden itibaren ülke ve millet yararını gözeterek faaliyetlerini sürdüren TBMM, ekonomiden sağlığa, eğitimden kültüre, ulaşımdan haberleşmeye her alanda gelişip kalkınmamızda büyük pay sahibidir. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimi sırasında bombalı saldırılara hedef olmasına rağmen demokrasimize güçlü bir şekilde sahip çıkan Meclisimiz dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de dimdik ayakta duracaktır.


23 Nisan'da TBMM'nin 98'inci yılının yanı sıra geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramını kutlayacağız. Bu güzel ve anlamlı günde tüm dünya çocukları bir kez daha ülkemizde bir araya gelerek sevgi, barış ve kardeşlik duyguları içinde birbirleriyle kucaklaşacak. Küçükler enerji ve mutluluklarıyla etrafa neşe saçarken, biz büyükler ise onlara iyi bir gelecek hazırlamanın gayreti içinde olacağız. Bu sorumlulukla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş ve bağımsızlığımızı sağlamış tüm ecdadımızı saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.


Sevgi ve saygılarımla.


Kenan BOZGEYİK PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​