Haberler


30 Mart 2018

Ülkemizin dört bir yanındaki üniversitelerle işbirliği yaparak eğitime büyük destek veren Şirketimiz, bu çerçevede yeni bir protokole daha imza attı.

PTT A.Ş. ile Ankara Üniversitesi arasında kargo, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Kişisel Pul, Birleşik Posta, Ar-Ge faaliyetleri gibi çeşitli alanlarda işbirliği protokolü imzalandı. Protokole PTT A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Ankara Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Sayın Erkan İBİŞ imza attı. İki kurum arasındaki işbirliği protokolü ile mutabakata varılan konular şöyle sıralanıyor:

-Kargo, kurye, diğer kayıtlı ve kayıtsız gönderilerin PTT iş yerlerinden kabul ve sevki,

-Öğrenci harçlarının yatırılması ve öğrenci ödemeleri için PTT iş yerlerinin kullanılması,

-Yapılacak kargo/kurye anlaşmasından üniversite personeli ve öğrencilerinin de yararlanması,

-Kampüs içinde uygun görülen yerlere Pttmatik ve Kargomat 7/24 kurulması, PTT şubesi ve Pttcafe açılması,

-Tebligat ve elektronik yazışmalar için PTT KEP aboneliği yapılması,

-Üniversite baskı işlemlerinin Birleşik Posta ile yapılması,

-PTT'nin gerçekleştireceği Ar-Ge projelerinde Ankara Üniversitesi tarafından teknik ve idari konularda akademik destek verilmesi,

-Ankara Üniversitesi adına Kişisel Pul basılması,

-Kampüs içinde uygun görülen yerlerde Pttcell ve PTT'nin diğer ürün ve hizmetlerinin reklam görsellerinin kullanılması,

-Yemekhaneler, kantinler ve diğer sosyal alanlarda tanıtım amaçlı PTT stantlarının kurulması.

"İŞBİRLİĞİMİZDEN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUZ"

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, "Cumhuriyet'in ilk üniversitesi" olma özelliğine sahip Ankara Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. PTT'nin 178 yıllık köklü bir geçmişi bulunduğunu hatırlatan Sayın BOZGEYİK, Şirketimizin istiklalden istikbale her dönemde ülkemize hizmet ettiğini, iyi günde kötü günde milletimizle birlikte olduğunu kaydetti. Ankara Üniversitesi ile bu protokol öncesinde de çeşitli işbirlikleri yürütüldüğüne işaret eden Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, "Bugün attığımız imza ile birlikte inşallah çok daha büyük işbirlikleri gerçekleştireceğiz. PTT olarak, hocalarımızın ve gençlerimizin hayatını kolaylaştıracak her tür hizmeti vermeye hazırız. İşbirliği protokolümüzde emeği geçen değerli hocalarıma ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erkan İBİŞ ise Şirketimiz ile işbirliği protokolü imzalamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. İki kurum arasındaki işbirliğinin eğitime, araştırmaya, bilime de katkı sağlayacağını vurgulayan Sayın İBİŞ, "Her iki taraf için de verimli bir işbirliği olacağını düşünüyorum. Başta Sayın Genel Müdürümüz olmak üzere bütün PTT ailesine teşekkürlerimi iletiyorum. Arkadaşlarıma da bu protokole emek verdikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi. Rektör Sayın Erkan İBİŞ konuşmasında babasının uzun yıllar PTT'de çalıştığını, bu nedenle kurumumuzun kendisi açısından özel bir anlam taşıdığını da ifade etti.​