Haberler


24 Mart 2018

İş, ekonomi ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerinin buluştuğu Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin 7'ncisi 23-24 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen etkinliğin bu yılki teması "Gelecek" olarak belirlendi. Zirve'de sanayiden tarıma, sağlıktan eğitime, girişimcilikten finansa pek çok sektörün nabzı tutulurken, iş dünyasına ve ekonomiye yön verecek gelişmeler ele alındı. Etkinlikte "Girişimciliğin Yarını" başlıklı oturumun moderatörlüğünü Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK üstlendi.

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin ikinci gününde gerçekleşen "Girişimciliğin Yarını" oturumunda Türkiye ve dünyadan farklı girişimcilik örnekleri ele alınırken, başarı hikayelerinin nasıl yazılabileceği üzerinde duruldu. Geleceğin teknolojilerinin neler olacağı ve bu teknolojilerin girişimcilik sektörünü ne yönde etkileyeceği de değerlendirilen oturumda, konuşmacı olarak Pudur Corporation Kurucusu ve Başkanı Sayın Arun PUDUR, Google Kamu Politikası ve Devlet İlişkileri Müdürü Sayın Doron AVNİ, Aslanoba Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan ASLANOBA, Baba Rafi Kebap Kurucusu ve CEO'su Sayın Hendy SETİONO ve Katar Finans Merkezi İş Geliştirme Direktörü Sayın Sheikha Alanoud AL-THANİ yer aldı.

Oturumun moderatörlüğünü üstlenen Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, özellikle gençlere ve girişimcilik sektörüne adım atmak isteyenlere "büyük hayalleri olması" tavsiyesinde bulundu. Hayaller gerçeğe dönüştükçe başarı hikayelerinin yazılabileceğine işaret eden Sayın BOZGEYİK, konuşmasında Şirketimizin son dönemdeki girişimleri neticesinde ortaya çıkan yeni ürünlere de değindi. Bunlardan birinin "Kargomat 7/24" isimli cihaz olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, "Kendi mühendislerimiz dünyanın en modern kargo otomatını yaptılar. Şu anda Türkiye'de Kargomat 7/24'ü kurmaya başladık" dedi. Sayın BOZGEYİK, e-ticaret alanında ise Katar Posta İdaresi ile işbirliği yaparak "Türk Pazarı" adlı e-ticaret platformunu kurduklarını söyledi.