Haberler


17 Mart 2018

Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu güzel topraklar aziz milletimizin nice şanlı zaferine tanıklık etmiştir. Anadolumuzun dört bir yanı cesaret, fedakarlık ve kahramanlık dolu mücadelelere sahne olmuştur. Bu mücadelelerden biri 103 yıl önce Çanakkale'de verilmiştir. İstiklal ve istikbal uğrunda canını ortaya koyan vatan evlatları, 18 Mart 1915'te düşman donanması karşısında muazzam bir başarı elde ederek Çanakkale'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Ecdadımız vatan topraklarını savunma konusundaki inanç ve azmini Çanakkale Destanı'ndan sonra da ortaya koymuş ve Milli Mücadele döneminde yedi düvele karşı yeni zaferlere imza atmıştır. Aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de vatanımız ile milli birlik ve beraberliğimize yönelik her tür tehdide "Çanakkale ruhu" ile karşı durmaktadır, durmaya da devam edecektir. Ülkemizin istiklal ve istikbalinde yer alan Posta ve Telgraf Teşkilatımız, her zaman milletimizle yan yana, omuz omuzadır.

Çanakkale Zaferimizin 103'üncü yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.

Kenan BOZGEYİK
PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​