Haberler


8 Mart 2018


Değerli çalışma arkadaşlarım,

Toplumsal hayatta olduğu kadar kültürel hayatta da büyük izler bırakmış; azimleri, çalışkanlıkları ve fedakarlıklarıyla medeniyetleri şekillendirmiş kadınlar ülkelerin geçmişlerinin mimarı, geleceklerinin teminatıdır. Tarihimiz, Milli Mücadele döneminde bağımsızlık uğruna canını ortaya koyan kadınlarımızın şanlı hikayeleriyle doludur. Bugün ise iş hayatının merkezinde yer alan, toplumun yapıtaşı aileyi en güzel şekilde inşa ve idame eden, canla başla çalışıp ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayan kadınlarımız göğsümüzü kabartmaya devam etmektedir.

Ülkemizde kadınların eğitim ve istihdamına verilen önem onların özellikle son yıllarda her alanda daha katılımcı roller üstlenmelerini sağlamış, kadının toplumsal statüsünün yükseltilmesinde büyük pay sahibi olmuştur.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak bir dünya markası olma hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken ailemizi de büyütüyor, kadın personelimizin sayısının gün geçtikçe artmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Teşkilatımızın her bir ferdinin özverili ve titiz çalışmaları sayesinde PTT'mizin adını tüm dünyaya duyurmanın gururunu yaşıyor, başarılarımızın katlanarak artacağına canıgönülden inanıyoruz.

Ülkemizi daha aydınlık, daha müreffeh günlere taşıyacak kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Kenan BOZGEYİK
PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı​