Haberler


25 Şubat 2018


Şirketimizin katkılarıyla Mardin'de gerçekleştirilen "PTT Kadınlar Türkiye Kupası" organizasyonu sona erdi. Yakın Doğu Üniversitesi, final mücadelesinde Hatay Büyükşehir Belediyespor'u 86-79'luk skorla mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde sezonun ilk yarısını ilk sekiz sırada tamamlayan Yakın Doğu Üniversitesi, Fenerbahçe, Hatay Büyükşehir Belediyespor, Botaş, Çukurova Basketbol, Beşiktaş, Mersin Büyükşehir Belediyespor ve Abdullah Gül Üniversitesi takımlarının mücadele ettiği PTT Kadınlar Türkiye Kupası'nda son derece çekişmeli ve heyecanlı müsabakalar yaşandı. Artuklu Yeni Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona basketbolseverler büyük ilgi gösterdi.

Final mücadelesinin ardından Yakın Doğu Üniversitesi'ne şampiyonluk kupası ve madalyalarını Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mustafa YAMAN, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Adil ZEMBAT ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet TÜRKOĞLU takdim etti. Hatay Büyükşehir Belediyespor'a ikincilik madalyalarını ise Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin Milletvekili Sayın Ceyda Bölünmez ÇANKIRI ile Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Bahar AKGÜN ve Sayın Yılmaz ARGÜDEN verdi. "Maçın Yıldızı" seçilen Courtney VANDERSLOOT ise ödülünü Mardin Başmüdürümüz Sayın Abdulkadir KARABOĞA'dan aldı.

"PTT A.Ş.'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

PTT Kadınlar Türkiye Kupası organizasyonu sırasında Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mustafa YAMAN, Şirketimiz Genel Müdür Başdanışmanı Sayın Osman ÇETİNKAYA ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet TÜRKOĞLU ile Yakın Doğu Üniversitesi ve Hatay Büyükşehir Belediyespor takımlarının antrenör ve oyuncularının katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

Şirketimiz Genel Müdür Başdanışmanı Sayın Osman ÇETİNKAYA basın toplantısında yaptığı konuşmada basketbolun izlemesi oldukça keyifli bir spor olduğunu belirtti ve "PTT Anonim Şirketi olarak basketbolla ilgili böylesi güzel bir organizasyona destek vermekten büyük gurur duyuyoruz" dedi. Şirketimizin sadece basketbola değil, sporun her alanına katkıda bulunduğunu vurgulayan Sayın ÇETİNKAYA, PTT Spor Kulübü'nün elde ettiği başarılara da değindi ve geçen yıl tekvando alanında bir dünya şampiyonu çıkardığını hatırlattı. Sayın ÇETİNKAYA, "Başta Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet Türkoğlu olmak üzere bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Sayın Hidayet TÜRKOĞLU, Mardinli basketbolseverlerin PTT Kadınlar Türkiye Kupası'na gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Bu organizasyonu gerçekleştirmemizde büyük katkısı olan PTT A.Ş.'ye teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mustafa YAMAN ise PTT Kadınlar Türkiye Kupası'nın Mardin'e önemli katkılar sağladığını ve çok güzel bir organizasyon olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.​