Haberler


22 Şubat 2018

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz, Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) İdari Konsey Başkanı Sayın Kenan BOZGEYİK, Akdeniz Posta Birliği (PUMed) 27. Stratejik Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Sayın Kenan BOZGEYİK, toplantının İstanbul'da düzenlenmesinden mutluluk duyduğunu belirterek, "Sizleri ülkemizde ağırlamak bizim için büyük bir onur" dedi. Henüz genç sayılabilecek PUMed'in Dünya Posta Birliği nezdindeki faaliyetlerini geliştirmesini oldukça önemsediğini vurgulayan Sayın BOZGEYİK, "Hem Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı hem de Türk postasının Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla, Birliğin yapmış olduğu çalışmalara tam destek vereceğimizi ifade etmek isterim" diye konuştu.

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, 26. Dünya Posta Kongresi'nin 2016 yılında Türkiye'de yapıldığını hatırlatarak, "O günden bu tarafa posta teşkilatları olarak hep beraber İstanbul Strateji Belgesi'nin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalara paralel olarak sizler de EuroMed ve PUMed'in 27'nci toplantısını burada gerçekleştiriyorsunuz. Artık posta teşkilatlarının yalnız başlarına hareket etme ya da dünyadaki değişimin gerisinde kalma gibi bir şansları yok. Dolayısıyla tam bir takım çalışması yapılması gerekiyor. Çünkü posta teşkilatlarını dünya ticaretinde bekleyen çok büyük riskler var. Birbirbirimizle daha yakın olmalı ve işbirliği içinde bulunmalıyız" dedi.

"DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ HIZLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, posta teşkilatlarının dijital dönüşümün dışında kalmalarının mümkün olmadığına işaret ederek, "Biz Türk postası olarak bu dönüşümü çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu dijital dönüşüm içerisinde e-ticaretin yeri yadsınamayacak kadar önemli. Biz 26. Dünya Posta Kongresi'nden sonra birçok ülkeyle ikili e-ticaret anlaşmaları gerçekleştirdik. Bunlar bizim iş potansiyelimizi geliştirdi, verimliliğimizi artırdı ve o ülkelerle işbirliğimizi daha güçlü hale getirdi" diye konuştu. EuroMed (Avrupa-Akdeniz İşbirliği) ile de e-ticaret konusunda işbirliği yapılabileceğini kaydeden Sayın BOZGEYİK, "Bu, e-ticaret alanında çok büyük bir işbirliği ve güç oluşturur. Fırsatları kaçırmamak gerekiyor. Bugün itibarıyla e-ticaret konusunda işbirliğine gitmemiz gerektiğini düşünüyorum" dedi. PUMed üyesi ülkelerle bankacılık ve posta hizmetleri alanlarında da yakın işbirliği içinde olunabileceğine işaret eden Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, sözlerini "Bu toplantının Birliğin gelecekteki yol haritasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, çalışmalarınızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" diyerek tamamladı.​