Haberler


18 Şubat 2018

Şirketimizin katkılarıyla gerçekleştirilen "PTT Erkekler Türkiye Kupası" organizasyonu sona erdi. Anadolu Efes, final mücadelesinde TOFAŞ'ı 78-61 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Avrupa'nın en iyi ligleri arasında gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin ilk yarısını ilk sekiz sırada tamamlayan takımların katıldığı PTT Erkekler Türkiye Kupası'nın final maçını Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet TÜRKOĞLU'da takip etti. Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşen final mücadelesinin ardından Sayın Kenan BOZGEYİK ile Sayın Hidayet TÜRKOĞLU, Anadolu Efes Kaptanı Sayın Doğuş BALBAY'a Türkiye Kupası'nı takdim etti. TOFAŞ'ın oyuncuları ve teknik heyete ödüllerini Genel Müdür Yardımcımız Sayın Adil ZEMBAT ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Sayın Methi BENGİSU verdi. Maçın en değerli oyuncusu seçilen Anadolu Efesli Sayın Krunoslav SİMON ise ödülünü Genel Müdür Yardımcımız Sayın Yusuf CANBOLAT'tan aldı.

"TÜRK SPORUNA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK"

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, final törenindeki canlı yayında yaptığı açıklamada, PTT Erkekler Türkiye Kupası'nda çok güzel maçlar oynandığını, basketbol severlerin mutlu ve keyifli anlar geçirdiğini belirterek, "Gerçekten muhteşem bir turnuva oldu. Ben öncelikle Basketbol Federasyonumuzu ve Başkanımızı kutluyorum" dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ile Şirketimizin Türk sporuna verdiği desteği bu organizasyonla da ortaya koyduğunu belirten Sayın BOZGEYİK, "Bütün ekibimizle Türk sporunun destekçisiyiz. Bundan da gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, önümüzdeki hafta Mardin'de Kadınlar Türkiye Kupası'nın yapılacağını hatırlatarak, "Bütün basketbol severleri Mardin'e davet ediyorum" dedi. Sayın BOZGEYİK, canlı yayın sırasında Şirketimizin basketbolun yanı sıra voleybol ve futbola da destek verdiğinin belirtilmesi üzerine, "177 yaşındaki PTT bu ülkenin en önemli kuruluşlarından biri. Ülkemizin istiklalinde ve istikbalinde olmuş bir kuruluş. Acı gününde, tatlı gününde her zaman toplumun yanında olan PTT, Bakanlığımızla beraber basketbolumuza ve sporun her alanına desteğini devam ettirecektir. PTT bir dünya markası olma yolunda attığı adımlarda sporda, kültürde, sanatta, her yerde olacağını burada da göstermiştir." değerlendirmesinde bulundu.​