Haberler


13 Şubat 2018


Bir dünya markası olma hedefi doğrultusunda önemli çalışmalara imza atan Şirketimiz, bir yandan faaliyet alanlarındaki atılımlarını sürdürürken bir yandan da kültür, sanat ve spora destek vermeye devam ediyor. Şirketimizin katkılarıyla organize edilen PTT Erkekler Türkiye Kupası, 14-18 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek. Anadolu Efes, Banvit, Beşiktaş Sompo Japan, Darüşşafaka Basketbol, Eskişehir Basket, Fenerbahçe Doğuş, Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ve Tofaş takımlarının mücadele edeceği maçlar Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak.

PTT Erkekler Türkiye Kupası'nın basın toplantısı Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet TÜRKOĞLU'nun katılımlarıyla İstanbul'da gerçekleştirildi. Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK toplantıda yaptığı konuşmaya Zeytin Dalı Operasyonu'na değinerek başladı ve "Bu ülkenin tek çakıl taşına dahi zarar gelmesin diye canlarını feda eden kahraman Mehmetçiklerimize, Afrin'deki kardeşlerimize Allah güç, kuvvet versin. Allah şehitlerimize rahmet eylesin"dedi. 177 yıllık köklü bir geçmişe sahip PTT'nin ülkemizin istiklali ve istikbalinde yer aldığını, iyi gününde ve kötü gününde milletimizle birlikte olduğunu ifade eden Sayın BOZGEYİK, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımızın koymuş olduğu hedefler doğrultusunda bir dünya markası olma yolunda çalışan ve bu yolda emin adımlarla yürüyen bir şirketimiz var" diye konuştu.

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, PTT'nin kültüre, sanata, özellikle de spora verdiği önemi vurgulayarak, "Şirketimiz basketbolumuz için de kurumsal anlamda yapabileceği her şeyi yapmaya gayret edecektir. Sayın Federasyon Başkanımıza ve yönetimine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İstanbul'da böylesine güzel bir organizasyonun yapılması onur verici. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor, bütün takımlara başarılar diliyorum. Sportmence, Türkiye'ye ve Türk basketboluna yakışan güzellikte maçlar izlenmesini temenni ediyorum" dedi. Sayın BOZGEYİK, organizasyonun ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diledi.

"PTT'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet TÜRKOĞLU ise Avrupa'nın en iyi ligleri arasında gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin ilk yarısını ilk sekiz sırada tamamlayan takımların PTT Erkekler Türkiye Kupası'nda mücadele edeceğini belirtti. Takımlara başarı dileyen Sayın TÜRKOĞLU, "Bu yıl 33'üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Erkekler Türkiye Kupası'na adını veren PTT'ye ve kurumun Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Kenan BOZGEYİK'e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Türkiye'nin her köşesine ulaşma becerisi olan PTT'nin önemli stratejimiz olan basketbolu yayma yolunda da çok değerli katkılarının olacağına hepimiz eminiz. 21-25 Şubat tarihleri arasında Mardin'de gerçekleştireceğimiz Kadınlar Türkiye Kupası'na da PTT'nin ismini verdiğini müjdelemekten memnuniyet duyuyorum. Kurumların spora verdikleri destek kulüplerimizin çekişmeli karşılaşmalarıyla birleşince sporseverler için eşsiz bir ortam oluşturuyor" dedi.

Sayın Hidayet TÜRKOĞLU konuşmasında Zeytin Dalı Operasyonu'na da değinerek şehit düşen askerlerimize rahmet diledi ve "Dualarımız ve kalbimiz cephede canı pahasına ülkemiz için mücadele eden Mehmetçiklerimizle" dedi.​