Haberler


9 Şubat 2018

Şirketimiz, 2017 yılı gerçekleşmeleri ile 2018 hedeflerini değerlendirmek üzere Samsun'da Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı düzenliyor. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ve Başmüdürlerimizin katıldığı iki günlük toplantının açılışı bugün gerçekleştirildi. Açılış törenine Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ da iştirak etti.

PTT A.Ş. 2018 Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, açılışta yaptığı konuşmada Samsun'daki Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı'nın önemini vurgulayarak, "Bu toplantı, 177 yıllık geçmişi olan PTT'mizin bundan sonraki stratejik planları, projeleri ve bu projelerin nerelerde olacağıyla ilgili tarihi bir değere sahiptir. Bunları iki günlük yoğun ve derin çalışmalar sonucunda neticelendireceğiz" dedi.Türkiye'nin istiklalinde ve istikbalinde yer almış bir kuruluşun bu ülkenin insanına katkıda bulunmasının, bu ülkenin insanına hizmet götürmesinin gurur verici olduğunu kaydeden Sayın BOZGEYİK, "Bu kuruluş her zaman devletinden ve milletinden en büyük desteği görmüştür. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakanımız ve Bakanımızın büyük gayret ve destekleriyle, onların koymuş olduğu hedefler doğrultusunda bir dünya markası olma yolunda emin adımlar atmış ve hedeflerini tek tek kusursuz bir şekilde gerçekleştirmiş dev bir şirket var önümüzde" diye konuştu.

Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM'ın Afrin'deki operasyonu yürüten 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sayın İsmail Metin TEMEL'le yaptığı görüntülü konuşmaya da değinerek, "Bu ülke nereden nerelere geldi. Sayın Başbakanımız bu haftaki Bakanlar Kurulu'nda 2. Ordu Komutanımızla, kahramanca savaşan, bu ülkenin insanının burnu kanamasın diye mücadele eden askerlerimizle görüntülü bir şekilde konuştu. Sayın Başbakanımız böylece PTT'mizin kendi mühendislerinin tasarladığı milli bir projenin de açılışını ve lansmanını yapmış oldu. İşte bu PTT'nin gururudur" dedi.

Sayın Kenan BOZGEYİK konuşmasında PTT A.Ş.'nin şirketler kurarak güçlü ve büyük bir holding haline geldiğini, özellikle e-ticarette yüzde 300 büyüyerek dünyanın gözünü kendine çevirdiğini ifade etti. Şirketimizin lojistikte dünyada 7'nci sıraya yükseldiğini de belirten Genel Müdürümüz Sayın BOZGEYİK, "Toplantımızı Samsun'da yapmamızın birçok nedeni vardı. Bunlardan biri de bu şehrin Kuzey'e açılan kapı olması. Bu nedenle buradaki lojistiği harekete geçirmemiz lazım" değerlendirmesinde bulundu.

"BÜTÜN KURUMLAR PTT'Yİ ÖRNEK ALMALI"

Açılış törenine katılarak bir konuşma gerçekleştiren Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK, PTT'nin çok önemli atılımlar yaptığına işaret etti. Türkiye'nin dünya çapında büyük bir mücadele verdiğini söyleyen Sayın KAYMAK, kurumların hükümetin yanında yer alması gerektiğini kaydederek, "Kurumlarımız, hükümete yük olan değil, onun yükünü alan, destek veren kurumlar olmalıdır. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak PTT'nin bu aşamalara gelmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Bütün kurumlar PTT'yi örnek almalı" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ ise konuşmasında PTT A.Ş.'nin köklü bir kurum olduğunu ifade ederek, "Osmanlı'dan modern Türkiye Cumhuriyeti'ne kalan iftihar vesilesi, kurulduğundan bu yana kendini sürekli geliştirerek modern Türkiye'nin gülen yüzü olan PTT A.Ş.'nin toplantısına Samsun'da ev sahipliği yapmak çok güzel" dedi.

Açılış töreninde PTT A.Ş. Samsun Başmüdürü Sayın Cemal SARAÇ da bir konuşma gerçekleştirdi. Sayın SARAÇ, "Türkiye'mizin her noktası güzel, her karış toprağı kıymetli. Ancak Samsun'un bizlerin kalbinde özel bir yeri vardır. Sizleri Mustafa Kemal Paşa'nın kurtuluş meşalesini ateşlediği şehirde; tarihiyle, turizmiyle, denizi ve doğasıyla dünyanın en yaşanılır destinasyonlarından Samsun'da ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz" dedi.​