Haberler


19 Ocak 2018

Şirketimiz yaygın hizmet ağını her geçen gün daha da genişletiyor. Kars'taki yeni işyerlerimiz ve hizmet binalarımız ile çağrı merkezimizin açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN'ın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Kars'ta ilk olarak Kağızman'daki işyerimizin yeni hizmet binasının açılışı yapıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, ilçedeki PTT işyerinin vatandaşlara posta, bankacılık ve lojistik alanlarında hizmet vereceğini belirterek, başta Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Şirketimizin yaygın bir hizmet ağına sahip olduğunu kaydeden Sayın ARSLAN, hiçbir banka şubesinin bulunmadığı 1792 yerleşim yerinde PTT'nin vatandaşlara bankacılık hizmeti sunduğunu, hiçbir banka ATM'sinin olmadığı 175 yerleşim yerinde ise Pttmatiklerin hizmet verdiğini söyledi. Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, "PTT 177 yıllık bir çınar. 2002 yılında AK Parti iktidara geldiği zaman kaderine terk edilmiş olan o çınar, dalları kurumaya terk edilmiş olan o çınar 15 yılda tekrar canlandı, tekrar filizlendi ve yeni dallarıyla kendini aşmış bir duruma geldi. 1995 yılında Türk Telekom'la telefon kısmı ayrılınca herkes diyordu ki PTT bitti, PTT kaderine terk edildi, PTT artık çürüyecek... Ama çürümedi, çürütülmedi. PTT, 2002 yılında 7 kuruluşa 11 hizmet veriyordu, şimdi 396 kuruluşa 552 ayrı hizmet veriyor. 11 hizmetten 552 hizmete, 7 kuruluştan 396 kuruluşa... Bu müthiş bir gelişim, bu müthiş bir değişim. PTT'de ayda 95 milyon işlem yapılıyor. Ayda 95 milyon, yılda 1 milyar 200 milyon işlem... Allah emeği geçen, katkısı olan herkesten razı olsun" diye konuştu. Sayın ARSLAN, Şirketimizin Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı'nı yürüttüğünü ve dünya posta sektörüne yön verdiğini de belirterek, "Tüm bunlar çalışarak oluyor, koşturarak oluyor, daha da önemlisi inanmakla oluyor. İşte Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın Bakanlık olarak bize, kurum olarak PTT'ye olan inancı bizi bu noktalara getirdi" dedi. 2018 yılında gerek yatırım miktarı gerekse işlem hacminin daha da artırılacağını ifade eden Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, "PTT'nin e-ticaret alanındaki ilerleyişini ise bu sene en az beş katına çıkaracağız" değerlendirmesinde bulundu. Sayın ARSLAN konuşmasında Bakanlık olarak Türkiye'ye kazandırdıkları dev projelerin yanı sıra Kars ve Kağızman'a yönelik yatırımlara da değindi. Kağızman'daki PTT işyeri binasının bin metrekarenin üzerinde hizmet alanına sahip olduğunu ve 1 milyon TL'lik bir yatırım bedeliyle yapıldığını kaydeden Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, "Kağızmanımız için hayırlı uğurlu olsun" dedi.

"PTT 15 YILDIR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR"

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, törende yaptığı konuşmada, "Bugün burada 177 yıldır devletimizin, milletimizin, insanlığın hizmetinde olan PTT'mizin 4663'üncü şubesini yenilenmiş bir şekilde Sayın Bakanımızın liderliğinde açıyoruz" dedi. Bir dünya markası olma hedefindeki PTT'nin son 15 yıldır başarıdan başarıya koştuğunu ifade eden Sayın BOZGEYİK, "Bugün Kars'ımızda, Kağızman'ımızda yeni çehresiyle sizlerin hizmetindeki şubemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bereketli kazançlar temenni ediyorum. Emeği geçen Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, buradaki bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ifade ediyorum" diye konuştu.

Törende Kars Valisi Sayın Rahmi DOĞAN ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kars Milletvekili Sayın Selahattin BEYRİBEY de birer konuşma yaptı. Sayın Rahmi DOĞAN, PTT'nin ülkemizin en ücra köşelerine kadar ulaştığını ve vatandaşlara kargodan bankacılığa kadar çeşitli alanlarda çok güzel hizmetler sunduğunu ifade etti. Sayın Selahattin BEYRİBEY ise Kağızman'daki işyeri binamızın önemine işaret ederek, "Bugün burada hepimizin yaşamında önemli yeri olan bir hizmet alanını açıyoruz" dedi. Sayın BEYRİBEY, Şirketimizin kendini sürekli yenilediğini ve faaliyet alanlarını genişlettiğini de ifade etti.

"PTT BİR DÜNYA DEVİ OLDU"

Kağızman'daki törenin ardından Cumhuriyet PTT Merkez Müdürlüğü ve hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN törende yaptığı konuşmada Şirketimizin son 15 yıldaki değişim ve dönüşüm sürecine işaret ederek, "PTT gerçekten bir dünya devi oldu" dedi. Açılışını gerçekleştirdikleri bina sayesinde Kars'taki vatandaşlara daha modern bir hizmet sunulacağını kaydeden Sayın ARSLAN, "Sadece bu binanın maliyeti 5 milyon, eski parayla 5 trilyonun üzerinde. Helali hoş olsun hemşehrilerimize. Bu da yetmez, bundan sonra da inşallah hizmetlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu. Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, PTT'nin, diğer kurumların ve Türkiye'nin büyümeye devam edeceğini belirterek, "Dünyanın birçok ülkesine gidiyoruz, önemli görüşmeler, çalışmalar yapıyoruz. Onların hepsinde şuna şahit oluyorum, dünyadaki mazlumlar da, mağdurlar da, bu coğrafyadaki insanlar da Türkiye'den çok şey bekliyorlar. Çünkü biliyorlar ki Türkiye güçlendikçe, Türkiye büyüdükçe, Türkiye bu kutlu yürüyüşüne devam ettikçe mazlumlara ve mağdurlara destek olmaya, yardımcı olmaya devam edecektir" dedi. Törende Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Kars Valisi Sayın Rahmi DOĞAN ve AK Parti Kars Milletvekili Sayın Selahattin BEYRİBEY de birer konuşma yaparak merkez müdürlüğümüz ve hizmet binamızın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Törenin ardından Kars'taki PTT Çağrı Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, burada bir çağrıyı kabul ederek karşısındaki vatandaşla görüştü.​